Zapraszamy do Teatru Muzycznego – Kwartet dla czterech aktorów – 24 maja  2022 (wtorek) na godzinę 17.00 lub 20.00. 

Komisja ds. Kultury  zaprasza radców prawnych i aplikantów radcowskich  na przedstawienie  Kwartet dla czterech aktorów”. To jedna z tych sztuk, w której aktorzy próbują odpowiedzieć na pytania fundamentalne o istotę muzyki i sztuki, o naszą duchowość, o egzystencję jednostki i jedność w wielości. Dialog między ludźmi wydarza się z trudem, a nawet cudem. 

Spektakl to popis teatralnej wirtuozerii. Prezentuje perypetie czterech artystów muzyków poszukujących ideału sztuki i formy, która zadowoliłaby ich wszystkich. Okazuje się to jednak niemożliwe, bo nie potrafią się ze sobą porozumieć. Głównym celem inscenizacji staje się improwizacja aktorska. Scenariusz pełni u Schaeffera funkcję partytury, aktor i jego głos jest w tym przypadku – instrumentem. Sztuka bawi się formami i konwencjami teatralnymi. Artyści na scenie uprawiają akrobatykę, śpiewają, wypowiadają dialogi o charakterze czysto muzycznym, które przeplatają się z treściami satyrycznymi. Wszystko to okraszone dowcipem z dnia codziennego i zabawami językowymi wyśmiewającymi nowomodę gazetową i telewizyjną.” 

Występują: Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek, Jan Frycz 

Na przedstawienie zapraszamy do Teatru Muzycznego w Gdyni w dniu  24 maja  2022 (wtorek) na godzinę 17.00 lub 20.00. 

Koszt biletu dla radcy prawnego wynosi 75  zł siedemdziesiąt pięć złotych, a dla osoby towarzyszącej 150 zł.  

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: radca.kultura@oirp.gda.pl do dnia13 kwietnia 2022 roku. Liczba miejsc jest ograniczona .W treści maila należy podać:•    w tytule wpisać „Kwartet”•    imię i nazwisko oraz numer wpisu na listę OIRP w Gdańsku•    liczbę biletów, 

  •    godzinę przedstawienia.

Do zobaczenia w teatrze 

Komisja ds. KulturyJoanna Friedrich-Sarad, Marta Małysa, Anna Szarmach, Dorota Chylińska