5 miejsce na XV Mistrzostwach Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej!

Reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku w dniach 12-13 kwietnia w Kielcach o kroku od medalu w XV Mistrzostwach Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej.

W dniach 12-13 kwietnia w Kielcach odbyły się XV Mistrzostwa Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej, gdzie 16 zespołów reprezentujących 15 okręgowych rad rywalizowało o tytuł mistrza. Za głównego faworyta imprezy uznawano obrońców tytułu z Warszawy oraz wicemistrzów z Lublina.

Reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku wzięła udział w zawodach, dając z siebie wszystko na boisku, lecz mimo zaangażowania i determinacji, nasza drużyna ponownie zajęła ostatecznie 5. miejsce.

W pierwszym dniu nasi reprezentanci rywalizowali w fazie grupowej. Los przydzielił nas do grupy, w której znaleźli się zeszłoroczny mistrz oraz drużyny z Rzeszowa i Opola.

W pierwszym spotkaniu nasz zespół pewnie pokonał OIRP Rzeszów 3:1 po trzech golach bardzo skutecznego tego dnia Dawida Szadaja. W drugim meczu lepsi o jedną bramkę byli zawodnicy OIRP Warszawa. W decydującym meczu o awans, nasz zespół dominując przez cały mecz, ostatecznie zremisował 1:1 z OIRP Opole (ponownie gol Dawida Szadaja), ale taki wynik premiował naszą drużynę awansem do ćwierćfinału, w którym mieliśmy podobnie jak rok temu zmierzyć się z OIRP Lublin.

Ostatecznie, Mistrzem Polski została drużyna OIRP Lublin, II miejsce zajęła drużyna OIRP Warszawa I, a III miejsce przypadło OIRP Wrocław.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie:

r.pr. Korneliusz Głuchowski r.pr. Tomasz Bronk, r.pr. Marcin Woźniak, r. pr. Paweł Trynka, apl. radc. Wojciech Dunst, r.pr. Krzysztof Jurczak, r.pr. Dawid Szadaj, r.pr. Sebastian Fischer r.pr. Krzysztof Jóźwiak, r.pr. Rafał Gregorczyk

Wszystkie bramki w mistrzostwach dla naszej reprezentacji zdobył Dawid Szadaj –  4

Kapitan naszej reprezentacji, Krzysztof Jóźwiak, udzielił krótkiego komentarza na temat występu drużyny:

Przede wszystkim chciałbym podziękować całej drużynie oraz każdemu z osobna za walkę i zaangażowanie podczas całego turnieju. Byliśmy osłabieni brakiem niektórych zawodników, ponadto nie wszyscy przyjechali na 100% zdrowi do Kielc. Tym razem lepiej zaczęliśmy zmagania w grupie i raczej bez większych problemów awansowaliśmy dalej, ugruntowując naszą pozycję na tych mistrzostwach. Mecz ćwierćfinałowy był podobnie jak rok temu wyrównany. Niestety, mój błąd zadecydował o tym, że na przerwę schodziliśmy z jednobramkową stratą. W drugiej połowie szukaliśmy okazji do zdobycia gola, jednak rywal skutecznie nas kontrował. Zaprezentowaliśmy się na tyle dobrze, że mogliśmy myśleć o awansie do strefy medalowej, jednak koledzy z Lublina byli tego dnia niedoścignieni (trzeba zwrócić uwagę, że przez cały turniej nie stracili ani jednej bramki). Ostatecznie czujemy niedosyt, bo mamy umiejętności, aby przywieźć do Gdańska puchar. Podczas XV Mistrzostw przegraliśmy tylko z Mistrzem i Wicemistrzem, więc był to naprawdę udany turniej. Cieszy nas również fakt, że po raz czwarty z rzędu udaje nam się wyjść z grupy, co zapewne sprawi, że przeciwnicy będą starali się unikać nas w przyszłym roku.

Bardzo chcemy podziękować Pani Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku za wsparcie w udziale mistrzostwach oraz Dziekanowi Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach Andrzejowi Głogowskiemu za wspaniałą organizację! 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju i już nie możemy doczekać się kolejnych zmagań w XVI Mistrzostwach Radców Prawnych!

zdjęcia: Krzysztof Klimek oraz własne.