Wysokie miejsce reprezentacji OIRP w XIII ogólnopolskich Regatach Żeglarskich Lekarzy !

Kolejna edycja ogólnopolskich Regat Żeglarskich Lekarzy przeszła do historii.

W dniach 27-29 maja 2022 r. w Pucku odbyły się XIII ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Lekarzy w klasie PUCK, w których wzięła udział reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Wbrew powszechnej wierze, że liczba ta przynosi pecha, regaty okazały się być szczęśliwe dla drużyny OIRP Gdańsk. W imprezie uczestniczyły ekipy z całej Polski, zostało zgłoszonych aż 25 załóg. Trud i wysiłek, który włożyli zarówno w przygotowania, jak i w regaty zaowocowały zajęciem zaszczytnego XI miejsca.

Reprezentantami OIRP Gdańsk byli:

radca prawny Marcin Flisykowski – jachtowy sternik morski
radca prawny Krzysztof Boss – jachtowy sternik morski
radca prawny Marek Woźniak
aplikant radcowski Anna Lewandowska

Wybrani reprezentanci wyróżniali się bogatym doświadczeniem żeglarskim. Ich najmocniejszą stroną, oprócz znajomości zagadnień z dziedziny aerodynamiki, hydrodynamiki, meteorologii czy przepisów regatowych, była chęć pokonania wyzwań, które czekały na nich na wodach zatoki puckiej.

Regaty morskie nieodłącznie wiążą się z koniecznością wypracowania umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, działaniem pod presją w sytuacji, w której wszystko może się zdarzyć. Kluczem do sukcesu jest umiejętność komunikacji oraz współdziałania załóg. Wspaniała atmosfera, elementy rywalizacji oraz walka z wiatrem i wodą towarzysząca uczestnikom w regatach morskich sprawia, że dla reprezentacji OIRP Gdańsk żeglarstwo jest nie tylko atrakcyjną formą aktywności, ale życiową pasją.

Dla wszystkich udział w regatach stanowił kolejną szansę na wymianę doświadczeń oraz integrację z członkami innych drużyn. Ukończenie regat morskich było spełnieniem największych i najskrytszych marzeń. Doświadczenie to pozwoliło, Naszej ekipie, na nabranie wiatru w skrzydła i nabranie apetytu na nowe przygody.

Relacja – Aplikant Anna Lewandowska