Sprawozdanie z obrad Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku z dnia 1 marca 2022r.

1 marca 2022r. w ośrodku szkoleniowym Okręgowej Izby Radców Prawnych przy ulicy Czajkowskiego 3 w Gdańsku odbyło się posiedzenie Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Obrady pod porządkowane zostało głównie sytuacji związane ze zbrojną napaścią na Ukrainę.

Dziekan Mec. Witkowska oraz Mec. Wolny-Dunst przedstawili raport dotychczasowych prac i działań związanych z działaniami Izby i jej członków w zakresie uchodźców. Przedstawiono również planowane działania w najbliższym czasie.

Ponadto ustalono zasady wynagradzania patronów

W porządku obrad znalazło się również wiele zagadnień, którymi standardowo zajmuje się Rada, takich jak:

1. Podjęcie uchwał w sprawie wpisów i skreśleń z listy radców prawnych prowadzonej przez OIRP w Gdańsku.
2. Podjęcie uchwał o zawieszeniu prawa do wykonywania zawodu radcy prawnego.
3. Podjęcie uchwał w sprawie przeniesienia osób na listę radców prawnych prowadzonej przez Radę OIRP w Gdańsku.
4. Podjęcie uchwały w przedmiocie umorzenia zaległości z tytułu składek oraz zwolnienia z obowiązku szkoleniowego.
5. Podjęcie uchwał w przedmiocie skreślenie osób które straciły status aplikanta po roku od ukończonej aplikacji.
6. Podjęcie uchwał w przedmiocie rozłożenia należności z tytułu kosztów postępowania dyscyplinarnego
7. Podjęcie uchwał w sprawie rozłożenia opłat za rok aplikacji radcowskiej w roku szkoleniowym.

Ponadto w toku obrad przedstawiono m.in. wniosek o dofinansowanie szkolenia wyjazdowego oraz wniosek ustalenia terminu przedstawienia listy osób nominowanych do medali 40-lecia samorządu.

Kolejne posiedzenie Rady stacjonarne w ośrodku szkoleniowym OIRP w Gdańsku odbędzie 5 kwietnia2022r.