Materiały pomocne w przedmiocie prawnego wsparcia obywateli Ukrainy – AKTUALIZACJA 05.03.2022r.

W niniejszym poście będzie zbiorczo publikować materiały pomocne w związku z sytuacja prawną obywateli Ukrainy na terenie Rzeczypospolitej.

1. Informacje prawne dla obywateli i obywatelek Ukrainy poszukujących
możliwości wjazdu i pobytu w Polsce – przygotowana przez Helsinską Fundację Praw Człowieka, Grupę Granica oraz Krajową Izbę Radców Prawnych – w języku polskim.

Stan prawny na 27.02.2022.

2. Broszura informacyjna w sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy – przygotowana przez apl. radcowskich – Martę Ellerik, Adama Kempistego, Bartolomei Badałka, Dominikę Frankiewicz oraz Arkadiusza Gajosa z OIRP Gdańsk.

3. Informacje prawne dla obywateli i obywatelek Ukrainy poszukujących
możliwości wjazdu i pobytu w Polsce – przygotowana przez Helsinską Fundację Praw Człowieka, Grupę Granica oraz Krajową Izbę Radców Prawnych – w języku angielskim, ukraińskim, rosyjskim.

Stan prawny na 27.02.2022.

4. Broszura informacyjna z podstawowymi zagadnieniami dot. cudzoziemców z tłumaczeniem na język ukraińskiegoprzygotowana przez Mec. Michała Kleina.

5. Prezentacja ze szkolenia – organizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych w dniu 1 marca 2022r.

6. Kompilacja dotycząca różnych aspektów sytuacji uchodźców z Ukrainy w świetle prawa polskiego – informacje przygotowane przez Wydział Prawny Urzędu Miasta Łodzi

7.  Dwujęzyczny (polsko-ukraiński) wzór umowy użyczenia lokalu – opracowany  przez członka OIRP w Łodzi, radcę prawnego dr.hab. Marcina Górskiego
Stan prawny na 2.03.2022.

8. Prezentacja ze szkolenia – organizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych w dniu 4 marca 2022r.