Projekt szkoleniowy “Etyka dla Prawników” w ramach programu HELP Rady Europy.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Europejskie Stowarzyszenie Prawników (AEA-EAL), wspólnie z Radą Europy (RE) oraz Europejskim Stowarzyszeniem Młodych Prawników (EYBA) realizuje projekt szkoleniowy “Etyka dla Prawników” w ramach programu HELP Rady Europy.

Kurs obejmuje 22 godziny szkoleniowe i będzie realizowany przez 5 – 6 tygodni w kwietniu – maju tego roku. Interaktywne zajęcia warsztatowe online skupią się na kluczowych zagadnieniach etycznych oraz orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Wykładowcy poruszą różnego rodzaju problemy pojawiające się w praktyce zawodowej, a zajęcia będą opierać się na kazusach i praktycznych przykładach.

Językiem wykładowym będzie angielski.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://www.coe.int/en/web/help/-/council-of-europe-new-help-online-course-on-ethics-for-judges-prosecutors-and-lawyers oraz w załączonym opisie kursu.

Dzięki członkostwu w AEA-EAL udział w kursie jest bezpłatny dla radców prawnych i aplikantów radcowskich zrzeszonych w OIRP w Gdańsku

UWAGA: liczba miejsc jest bardzo ograniczona . Termin przesyłania zgłoszeń upływa 15 marca. Przydział miejsc będzie dokonany na podstawie następujących kryteriów:

/1/ kolejność zgłoszeń
/2/ równowagi geograficznej.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres office@aea-eal.eu z następującymi informacjami:

– imię i nazwisko
– adres e-mail
– informacja czy kandydat jest radcą prawnym czy aplikantem
– przynależność do OIRP w Gdańsku – nr wpisu

Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie ogłoszona w krótce po zamknięciu listy kandydatów.

Data rozpoczęcia kursu zostanie zakomunikowana osobom przyjętym po uzgodnieniach z Radą Europy oraz EYBA.