Europejskie Spotkania Obywateli

W dniu 5 września 2020 r. odbyło się robocze spotkanie  przedstawicieli komisji ds. współpracy zagranicznej mające na celu przygotowanie agendy przyszłorocznego spotkania oraz warsztatów i webinariów pod nazwą Europejskie Spotkania Obywateli przy współpracy zpartnerem niemieckim Stowarzyszenie Europa Unia z Kassel.

Wizyta studyjna delegacji niemieckiej pod przewodnictwem prof. Heussnera, który jest inicjatorem Forum Demokracji na uniwersytecie w Osnabruck była zaplanowana na 3 dni, w trakcie których spotkała się z wiceprezydentem Gdańska Piotrem Kowalczukiem, europosłanką Magdaleną Adamowicz oraz przedstawicielami Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku – mec. Jarosławem Niesiołowskim oraz mec. Tomaszem Wolnym- Dunstem. Organizatorem wydarzenia z ramienia fundacji Transformatornia był Piotr Zubowicz.

Celem spotkania było także zebranie informacji z pierwszej ręki na temat stanu demokracji i praworządności w różnych krajach unii europejskiej.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu radców prawnych i aplikantów radcowskich, którzy chcieliby się włączyć w prace robocze prowadzone przez Komisję Zagraniczną oraz Komisję Pro bono i  edukacji prawnej.

Więcej informacji załączam pod linkami poniżej:

https://www.europa-union-kassel.de/?fbclid=IwAR3X62jbVn0wowXhEsm5UYTXpqA_cTKVseWMe-UFsu85012SJO7XOZI6MXo.

https://www.hs-osnabrueck.de/osnabruecker-demokratieforum/?fbclid=IwAR0ZgvGRUHn2qmg5ZOMVxCKrLAKoNiinsxDN1WbW3dQmzQptQnaEyipSbYg