Zaproszenie na konferencję “Elementy i dynamika europejskiego standardu prawnego” – 18-19.04 na UG.

Szanowni Państwo,

w związku z objęciem Katedry im. Eugeniusza Kwiatkowskiego na Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2023/2024 przez dr hab. Hannę Suchocką, prof. UAM, Uniwersytet Gdański ma zaszczyt zaprosić na  międzynarodową konferencję naukową pt. „Elementy i dynamika europejskiego standardu prawnego”, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 18-19 kwietnia 2024 r.

Tematyka konferencji ściśle wiąże się z dorobkiem prof. Hanny Suchockiej jako wieloletniego członka, a także honorowej przewodniczącej Komisji Weneckiej. W ramach wydarzenia analizie zostanie poddany charakter oraz znaczenie europejskich standardów prawa zarówno dla Rady Europy, jak również jej poszczególnych państw członkowskich, w tym Rzeczypospolitej Polskiej. W dyskusji głos zabiorą członkowie Komisji Weneckiej, a także przedstawiciele polskiej nauki prawa konstytucyjnego i prawa europejskiego, tworząc forum wymiany myśli i poglądów na temat roli europejskich standardów prawa w dobie wyzwań współczesności.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji uprzejmie proszone są o dokonanie zgłoszenia do dnia 4 kwietnia 2024 r. za pośrednictwem formularza rejestracyjnego, dostępnego pod adresem: https://forms.office.com/e/rSdZF4Hhwt.

Ewentualny pytania prosimy kierować na adres mailowy: katedraimienna@ug.edu.pl.