Spotkania z Prawnikami Zagranicznymi – USA – 12.05.2021 – 17:00-19:00

Spotkania z Prawnikami Zagranicznymi
– USA –

Komisja Zagraniczna OIRP Gdańsk gorąco zaprasza Państwa na kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań z prawnikami zagranicznymi.

Tym razem wybierzemy się aż za ocean, a tematem naszego spotkania będzie
Doing Business in the USA – praktyczne aspekty prawne prowadzenia działalności gospodarczej w USA.

W ramach naszego spotkania zajmiemy się przede wszystkim prawną stroną działalności w USA, ale mamy nadzieję, że nie zabraknie również czasu, aby omówić podstawy amerykańskiego systemu prawnego i zasady wykonywania zawodu prawnika w USA.

Naszym gościem specjalnym będzie mec. Michał Baumert, Of Counsel w kancelarii Barnes & Thornbourg LLP. Mec. Baumert urodził się i wychował w Gdańsku. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie George’a Waszyngtona w Waszyngtonie oraz studia informatyczne na Uniwersytecie Roosevelta w Chicago. Przed studiami prawniczymi, mec. Michał Baumert pracował jako inżynier oprogramowania, zaś w trakcie studiów prawniczych odbył praktyki zawodowe w U.S. District Court for the District of Columbia w Waszyngtonie. Przed dołączeniem do Barnes & Thornburg LLP, praktykował prawo nowych technologii w kancelariach Mayer Brown LLP i Sidley Austin LLP w Waszyngtonie D.C. i Chicago.

Jest specjalistą w zakresie prawa nowoczesnych technologii, własności intelektualnej i ochrony danych. Zajmuje się takimi zagadnieniami jak cloud computing, blockchain, machine learning i sztuczna inteligencja oraz doradza amerykańskim i europejskim klientom w transgranicznych transakcjach.

Spotkanie odbędzie się online w środę 12 maja 2021 r., godz. 17.00-19.00.

Językiem spotkania będzie język polski.

Udział w spotkaniu jest punktowany jak udział w szkoleniach – 2 punkty szkoleniowe za godzinę spotkania.

Zachęcamy Państwa do czynnego udziału w spotkaniu.

Jeżeli mieliby Państwo szczegółowe pytania do naszego gościa, prosimy przesłać je na adres Przewodniczącej Komisji ds. współpracy z zagranicą: joanna.lojkowska@oirp.gda.pl.

Link do wykładu: Kliknij
Meeting ID: 913 2553 1492
Passcode: 821678

Warunkiem uzyskania punktów jest:

– w polu “Twoje imię” wpisanie imienia i nazwiska – warunek konieczny (opcjonalnie – numeru wpisu)
– wpisanie adresu e-mail
– oraz udział w szkoleniu przez cały czas jego trwania.