Spotkajmy się w kinie przed wakacjami – 16 czerwca 2023 r.

Z ogromną przyjemnością Komisja ds. Kultury kolejny raz zaprasza radców prawnych i aplikantów radcowskich wraz z osobami towarzyszącymi na najnowszy film Krzysztofa Zanussiego „Liczba doskonała”. W rolach głównych: Andrzej Seweryn, Jan Marczewski, Julia Latosińska, 

Opis filmu: 

 Joachim to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida ( geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową za granicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola. Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością?

O najnowszym filmie Zanussiego można bez końca rozmawiać, filozofować, teologizować, a ostatecznie zawsze znajdziemy się w punkcie wyjścia. Bo reżyser, powtarzam, nie daje odpowiedzi, pozostawia je widzowi. W chwilach, kiedy wydaje się, że tonacja filmu zmienia się w nazbyt „homiletyczną”, Zanussi natychmiast przebija kaznodziejski balon dowcipem, szyderstwem i ironią. Do tej dyskusji serdecznie Państwa zapraszamy.  

Projekcja filmu odbędzie się 16 czerwca 2023 r. (piątek) o godz. 18.00 w kinie Kameralnym „Cafe” w Gdańsku. Koszt biletu dla radcy prawnego lub aplikanta wynosi 10-zł a dla osoby towarzyszącej 20-zł. 

 

Każdemu członkowi naszej korporacji przysługują dwa bilety. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: radca.kultura@oirp.gda.pl do dnia 4 czerwca 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona.

•    imię i nazwisko oraz numer wpisu na listę OIRP w Gdańsku•    liczbę biletów.Do zobaczenia w kinieKomisja ds. KulturyJoanna Friedrich-Sarad, Marta Małysa, Anna Szarmach, Dorota Chylińska