VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Środowisk Prawniczych w Pruszczu Gdańskim

VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Środowisk Prawniczych w Pruszczu Gdańskim

W sobotę, 29 lutego, odbył się VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Środowisk Prawniczych w Pruszczu Gdańskim, organizowany przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku. Impreza jak zwykle przyciągnęła do Pruszcza Gdańskiego znakomite zespoły oraz nieprzebrane tłumy kibiców, którzy od wczesnych godzin porannych czekali w kolejkach, aby wejść na halę I ZSO i zająć dobre miejsca.

 

Do turnieju zgłosiła się maksymalna liczba 8 drużyn reprezentujących: IUS United, Izbę Komorniczą w Gdańsku, OIRP Kraków, OIRP w Olsztynie, Pomorską Izbę Adwokacką, Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku. Stawkę uzupełniły dwie drużyny gospodarzy, czyli drużyna OIRP Gdańsk I i II. Turniej tradycyjnie wsparł patronatem honorowym Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański, Pan Janusz Wróbel.

 

Obie nasze drużyny bardzo dobrze weszły w turniej – I zespół wygrał z Izbą Komorniczą Gdańsk 5:0, natomiast II drużyna zremisowała 0:0 z ubiegłorocznym srebrnym medalistą – OIRP Olsztyn. Druga kolejka przyniosła naszym drużynom remisy: I drużyna zremisowała z OIRP Kraków, a II drużyna w tym samym stosunku podzieliła się punktami z IUS United. Ostatnia szalona kolejka w grupie przyniosła dwa zwycięstwa dla nas: I drużyna wygrała 2:0 z Pomorską Izbą Adwokacką, a II drużyna zwyciężyła Pomorski Urząd Wojewódzki 2:1. Te rezultaty oznaczały jedno – po raz pierwszy w historii tego turnieju obie nasze ekipy dotarły do strefy medalowej!

 

Gorszą informacją był fakt, że w półfinale przyszło nam rywalizować w bratobójczym pojedynku. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a koronkowe akcje rozgrzały kibiców do czerwoności. Ostatecznie – po rykoszecie – „pierwsza” drużyna zwyciężyła 1:0 i to ona miała zagrać w wielkim finale.

 

Drużynie nr II przyszło więc rywalizować w meczu o 3. miejsce z OIRP Olsztyn. Długo na tablicy wyników świecił się wynik 1:1, kiedy to nasi rywale przeprowadzili kontrę i na 1 minutę przed zakończeniem spotkania wyszli na 2:1. Nasze desperackie akcje nie przyniosły już rezultatu i ostatecznie II drużyna OIRP Gdańsk zajęła znakomite, choć najgorsze dla profesjonalnych sportowców, 4. miejsce.

 

Wielki finał to rywalizacja Pomorskiej Izby Adwokackiej i naszej drużyny nr I. To był typowy mecz walki, gdzie pomimo zmęczenia, zawodnicy walczyli do upadłego. Cios za cios, strzał za strzał, parada bramkarska za paradą – skrótami akcji z tego meczu można by rozdzielić całą kolejkę polskiej ligi piłkarskiej, tyle się działo. Niestety, ostatecznie to Adwokaci wyprowadzili dwa ciosy i wygrali ten klasyk 2:0. Na pocieszenie pozostaje fakt, że nasz zawodnik – Korneliusz Głuchowski – zdobył statuetkę króla strzelców Turnieju!

 

Podsumowując, obie nasze drużyny dotarły do strefy medalowej. Zajęliśmy odpowiednio 2. i 4. miejsce co biorąc pod uwagę jakość przeciwników – uznajemy za duży sukces. Oczywiście, że pozostał niedosyt, niewiele dzieliło nas od medali złotych i brązowych. Czasami trzeba jednak odrobić lekcję pokory, aby wrócić jeszcze bardziej głodnym zwycięstwa.

 

Dziękujemy kibicom za pojawienie się tego dnia w Pruszczu. Wasz głośny doping niósł nas na fali zwycięstw, aż do samego finału. Do zobaczenia za rok!

 

OIRP Gdańsk I: Marcin WoźniakKorneliusz Głuchowski, Krzysztof Jurczak, Tomasz Sinkiewicz, Sebastian Fischer, Maciej Sosnowski, Dawid Szadaj

OIRP Gdańsk II: Krzysztof Jóźwiak, Grzegorz Gorczyca, Jacek Formela, Mikołaj Hajduk, Michał Mac, Tomasz Bronk, Bartosz Nowacki, Marcin Czugan

 

 

Sporządził relację:

Marcin Czugan

kapitan piłkarskiej reprezentacji OIRP Gdańsk

Przewodniczący Komisji ds. sportu, turystyki i integracji