Niebieski Parasol w Londynie

Po raz pierwszy odbędzie się akcja Niebieski Parasol w Londynie organizowana przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku. Inicjatywa jest akcją ogólnopolską, od kilku lat z powodzeniem organizowaną w różnych miastach RP.

Akcja polega na świadczeniu nieodpłatnych informacji prawnych, a jej celem jest edukacja prawna obywateli.

Akcja skierowana jest do każdego obywatela polskiego.

Porady prawne udzielane będą z zakresu prawa cywilnego m.in. prawa rodzinnego i opiekuńczego, kwestii alimentacyjnych, spraw majątkowych, spraw spadkowych, nieruchomości, obywatelstwa, spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, prawa pracy, spraw transportowych w tym dotyczących Border Force.

Świadczenie pomocy prawnej odbędzie się dnia 28 kwietnia br. w siedzibie Klubu „Ognisko Polskie” (55 Princes Gate, Exhibition Road, South Kensington, London SW7 2PN). http://ogniskopolskie.org.uk.).

Ze względów organizacyjnych prosimy, aby osoby zainteresowane zgłosiły swój udział na adres email: marta.reliszko@oirp.gda.pl podając równocześnie:

Imię

Opis zagadnienia

telefon kontaktowy

Zgłoszenia przyjmowane są na adres mailowy marta.reliszko@oirp.gda.pl (prosimy o wskazanie: Imię, Opis zagadnienia, telefon kontaktowy)

Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Przy potwierdzeniu zgłoszenia zostaną przekazane informacje o godzinie spotkania z radcą prawnym lub solicitorem.

Szersze informacje można uzyskać na stronie internetowej https://oirp.gda.pl/niebieskiparasol/niebieski-parasol-w-londynie/ oraz pod numerem telefonu koordynatora wydarzenia r.pr. Krzysztofa Wiechowskiego +44 759 798 2010 lub +48 793 536 268

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem w celu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia udziału oraz godziny spotkania z radcą prawnym lub solicitorem.

Główny cel akcji organizowanej w Londynie oparty jest na dwóch filarach:

I- udzielanie bezpłatnych porad prawnych przez radców prawnych oraz solicitorów.

II- działalność edukacyjna