Gdańska “Rada Nadzorcza” o 0,3 pkt od złota! Gdańszczanie zdominowali finał XII edycji Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

Niezwykle wyrównana rywalizacja o pierwsze miejsce w XII edycji Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich. Pierwsze miejsce w konkursie zajął zespół Warsaw Negotiators z OIRP w Warszawie, zdobywając 140,3 punkty.

Tu za ich plecami znalazła się “Rada Nadzorcza” z OIRP w Gdaańsku, uzyskując doskonały wynik aż 140 punktów.

Co więcej, laureatem trzeciego miejsca z 123,7 punktami został zespół kolejny zespół  z OIRP w Gdańsku NTW.

Celem Turnieju jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o negocjacjach prawniczych, wzrost świadomości znaczenia kompetencji negocjacyjnych w budowaniu ścieżki kariery radcy prawnego oraz kształtowanie umiejętności pozasądowego rozwiązywania sporów z udziałem klientów.

Do etapu finałowego dostały się trzy zespoły:

  • NTW z OIRP w Gdańsku w składzie Wojciech Zaborowski, Tomasz Wytrążek, Natalia Supińska;
  • Rada Nadzorcza z OIRP w Gdańsku w składzie Dorota Frankowska, Marcela Bolechowska-Segin, Karolina Kosałka;
  • Warsaw Negotiators z OIRP w Warszawie w składzie Jan Abramowski, Patryk Baran, Filip Gawarski.

Podczas wydarzenia obecni byli Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik, Wiceprezes KRRP r. pr. Ewa Gryc-Zerych, Wiceprezes KRRP r. pr. Zbigniew Tur, Przewodniczący komisji Aplikacji r. pr. Bartosz Szolc-Nartowski oraz Przewodniczący komisji ADR r. pr.  Tomasz Parkasiewicz.

W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 40 drużyn. Widać, że poziom rozgrywek jest z każdym rokiem wyższy i dość wyrównany, na co wskazuje różnica punktowa pomiędzy pierwszym a drugim miejscem – powiedziała Ewa Gryc-Zerych.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne:

  • za zajęcie I miejsca – nagroda o łącznej wartości 4 500 zł netto na Zespół
  • za zajęcie II miejsca – nagroda o łącznej wartości 3 000 zł netto na Zespół
  • za zajęcie III miejsca – nagroda o łącznej wartości 1 500 zł netto na Zespół

Wyniki wskazują na to, że młodzi ludzie mocno chcą rozwijać umiejętności negocjacyjne, a minimalna różnica w wynikach  potwierdza zacięty przebieg konkursu – powiedział Wiceprezes KRRP r. pr. Zbigniew Tur.