Seniorzy

Gdańsk, dnia 14 marca 2024 r.

Koleżanki i Koledzy,
Radcy Prawni Seniorzy.

Zapraszam na czwartkowe spotkanie w dniu 4 kwietnia br. – Wielkanoc na bis do Zielonej Papugi w Gdańsku-Wrzeszczu na godzinę 12:00.

W imieniu członków Klubu zaprosiłam panią Dziekan Magdalenę Witkowską, panią Dyrektor Joannę Wolską oraz wskazanych przez panią Dziekan członków Rady.

Podczas spotkania porozmawiamy między innymi o wycieczce do Chmielna w dniach 28 – 29 maja bieżącego roku oraz o zamówionych przeze mnie biletach do Teatru Muzycznego w Gdyni.

Pozdrawiam i do zobaczenia
Joanna Macholl przewodnicząca Klubu

Gdańsk, dnia 21 lutego 2024 r.

Koleżanki i Koledzy,
Radcy Prawni Seniorzy.

Zapraszam na spotkanie do Zielonej Papugi w Gdańsku-Wrzeszczu w pierwszy czwartek miesiąca, tj. 7 marca 2024r.

Godzina, jak zwykle, 12:00.

Jednocześnie informuję, że zaplanowałam dla Członków Klubu oraz osób towarzyszących wyjazd do Chmielna do kompleksu wypoczynkowo-konferencyjnego Wichrowe Wzgórze na dni: 28-29 maja 2024 r.- bez udziału firmy turystycznej.

Całkowity koszt: 528 zł za 1 osobę.

W dniu dzisiejszym wystąpię do Rady OIRP w Gdańsku o dofinansowanie w wysokości 50% dla Członków Klubu, tj. w kwocie 264 zł.

Ramowy program wycieczki:
– przyjazd do pensjonatu własnym transportem 28 maja br. około godziny 12:00 (doba hotelowa trwa od godziny 16:00 do godziny 11:00 dnia następnego)
-obiad około godziny 14:00 – 65 zł
-kolacja godzina 19:00 – 98 zł
-ognisko z kiełbaskami – 20 zł
-nocleg w pokoju 2- osobowym Comfort ze śniadaniem w formie bufetu w godzinach od 8:00 do 10:00 – 280 zł/1 osobę
-obiad w dniu 29 maja br. o godzinie 14:00- 65 zł.

Nieograniczony dostęp do basenu oraz jacuzzi, sauna sucha w godzinach 18:00- 20:00.
Spacery po lesie i nad jeziorem Kłodno.
Powrót wieczorem do miejsca zamieszkania własnym transportem.

Zgłoszenia proszę kierować na mnie SMS- em pod nr telefonu 605 435 316.

Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia.

Joanna Macholl przewodnicząca Klubu Seniora przy OIRP w Gdańsku.

 

Koleżanki i Koledzy,

Drodzy radcowie prawni – Seniorzy!

Na niniejszej stronie publikujemy przeznaczone dla Was komunikaty i informacje.

Gdańsk, 12 lutego 2021 r.

Szanowni Radcowie Prawni Seniorzy,

działając w imieniu Komisji ds. Seniorów i spraw socjalnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku, w związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną, uprzejmie informuję, że w dniu 5 grudnia 2020 r. członkowie Krajowej Rady Radców Prawnych podjęli uchwałę o zawieszeniu Funduszu Seniora do końca 2021 r. Zgodnie z uchwałą w budżecie Krajowej Rady Radców Prawnych na 2021 r. na Fundusz Seniora nie przeznacza się środków, o których mowa w §2 ust. 1 uchwały nr 223/V/2000 Krajowej Izby Radców Prawnych z dnia 15 grudnia 2020 r. w sprawie utworzenia i organizacji „Funduszu Seniora” oraz pomocy socjalnej.

W związku z tym do dnia 31 grudnia 2021 r. nie powołuje się Kapituły Funduszu Seniora. Uchwała, o której mowa powyżej weszła w życie z dniem jej podjęcia. W konsekwencji podjęcia tej uchwały planowane jest przeznaczenie tych środków finansowych do wykorzystania i rozdysponowania przez poszczególne Okręgowe Izby Radców Prawnych, celem ich lepszego i bardziej efektywnego wykorzystania. Ponieważ działalność w zakresie Funduszu Seniora jak i pomocy socjalnej na szczeblu krajowym została wstrzymana, istnieje potrzeba jej prowadzenia przez Okręgową Izbę Radców Prawnych. Koordynatorem tych działań powinna być Komisja ds. Seniorów i spraw socjalnych wraz z Klubem Seniora.

Mając na uwadze powyższe, zwracam się do Naszych Seniorów, a także do Radców Prawnych o wszelkie informacje i sygnalizację trudnych sytuacji materialnych osób, które wymagają wsparcia i pomocy.

Jednocześnie w celu zapewnienia efektywnej drogi kontaktu oraz informowania o działaniach i imprezach organizowanych przez Komisje OIRP, proszę Koleżanki i Kolegów Seniorów o dokonywanie aktualizacji swoich danych kontaktowych (telefonów oraz adresów e-mail) w Biurze OIRP (telefon kontaktowy 58 305-20-78).

Ponadto Pani Dziekan Magdalena Witkowska wyraziła gotowość, jeżeli oczywiście zaistnieje taka potrzeba, zorganizowania dla Seniorów kursu dokształcającego w zakresie posługiwania się aplikacją ZOOM w celu usprawnienia wzajemnych kontaktów.

Miejmy w tym trudnym czasie na uwadze potrzeby naszych koleżanek i kolegów Radców Prawnych Seniorów.

Pozdrawiam serdecznie
Zbigniew J. Wojciechowski
Przewodniczący Komisji ds. Seniorów i spraw socjalnych