Seniorzy

Koleżanki i Koledzy
Radcy Prawni

Zapraszam na czwartkowe spotkanie w dniu 6 kwietnia 2023 r. do Zielonej Papugi w Gdańsku Wrzeszczu, godzina bez zmian, a więc 12.00.

W załączeniu propozycje dwóch wycieczek:

1) Berlin – Pomorze Zachodnie ( Szczecin, Woliński Park Narodowy ) w terminie od 2 do 4 czerwca 2023r.

2) Wrocław, Kotlina Kłodzka, Praga, Zamek Książ w terminie od 7 do 10 września 2023r.

Osoby chętne do wzięcia udziału w wycieczkach proszę o zgłoszenie się SMSem pod mój numer telefonu niezwłocznie po zapoznaniu się z treścią niniejszego komunikatu.

Załączniki 3:

1)  program wycieczki Berlin-Pomorze Zachodnie ( Szczecin, Woliński Park Narodowy)
2)  program wycieczki Wrocław, Kotlina Kłodzka, Praga, Zamek Książ
3)  propozycja zmian programu wycieczki do Wrocławia itd. opracowana przez p. Hannę Nowosielską.

Pozdrawiam
Joanna Macholl
Przewodnicząca Klubu Seniora
tel. 605-435-316

Turnus rehabilitacyjny Krynica Zdrój – 2023

Klub Seniora Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie przestawia ofertę Sanatorium „Energetyk” ul. Kiepury 2 a 33-380 Krynica Zdrój i zaprasza radców prawnych seniorów i nie tylko na kolejny wspólny turnus rehabilitacyjny.

Termin: 4-18 października 2023
Koszt turnusu dla 1 osoby w pokoju 2-osobowym 2500 zł.
Dopłata do pokoju jednoosobowego 700 zł

Cena nie ulega zmianie dla osób potwierdzających rezerwację zadatkiem
Nocleg przed i po turnusie 95 zł od osoby.

Cena obejmuje:
− 14 noclegów w komfortowych pokojach z 2-osobowych z łazienką, TV sat/radio, telefon, w-fi, czajnik, talerzyki, szklanki, sztućce
− całodzienne wyżywienie – 3 posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) z możliwością diety zgodnie ze wskazaniami lekarza prowadzącego
− konsultacje lekarskie, opieka pielęgniarska (całodobowo)
− 30 zabiegów leczniczych wg wskazań lekarza ( od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni świątecznych) z zakresu hydroterapii, kinezyterapii. światłolecznictwa, elektrolecznictwa, krioterapii, inhalacje, okłady borowinowe, okłady krzemionkowe, suche kąpiele
− gimnastyka lecznicza prowadzona przez rehabilitanta
− spacer z przewodnikiem po Krynicy Zdroju, wycieczka piesza po Beskidzie Sądeckim
− wieczorek taneczny
− prelekcje zdrowotne
− wycieczki fakultatywne

Turnus rozpoczyna się kolacją w dniu przyjazdu a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu. Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 13.00 a kończy o godz. 10.00. Opłata klimatyczna wynosi 4,80 zł (osobodzień).

Sanatorium jest położone w pobliżu Góry Parkowej i blisko Centrum Miasta oraz Parku Zdrojowego, gdzie znajdują się pijalnie wód mineralnych i odbywają się koncerty. W budynku znajduje się winda. Wszystkie zabiegi i baza żywieniowa na terenie sanatorium.

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w kwocie 750 zł od osoby (960 zł w przypadku pokoju jednoosobowego) w terminie 7 dni od daty rezerwacji na konto: Sanatorium „Energetyk” Krynica Zdrój, ul. Kiepury 2 A, 33-380 Krynica Zdrój, numer konta: ING 80 1050 1722 1000 0090 3012 8822.

W tytule przelewu należy wpisać: turnus rehabilitacyjny 4-18.10.2023 radca prawny, imię i nazwisko. Pozostała należność płatna na miejscu, w ciągu 48 godzin od przyjazdu.

Koordynatorem turnusu jest Helena Oprzyńska-Pacewicz – radca prawny OIRP w Olsztynie tel. 608828198

Zgłoszenia należy kierować: recepcja Sanatorium tel. 184715594 lub 793266802 lub recepcja@energetyk-krynica.com przy rezerwacji należy podać imię nazwisko, telefon do kontaktu i powołać się na grupę radców prawnych.

Zadatek potrąca się w następujących przypadkach:

• 25% niezrealizowanych świadczeń jeżeli rezygnacja nastąpi w trakcie trwania pobytu
• 50% gdy rezygnacja nastąpi 30 i więcej dni przez datą rozpoczęcia turnusu
• 80% gdy rezygnacja nastąpi na 30 i mniej dni przed rozpoczęciem zadatku
• 100% jak nie przyjedzie się do sanatorium a turnus się odbędzie

Koleżanki i Koledzy
Radcy Prawni.

Informuję, że w dniu wczorajszym, czyli 26 października bieżącego roku,  wycofałam zamówienie na bilety na koncert sylwestrowy w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, ponieważ osoby wcześniej zainteresowane koncertem zgłosiły rezygnację.
Odnośnie koncertu w Teatrze Muzycznym w Gdyni – zgłosiły się 3 osoby.
Ponieważ zarezerwowałam 10 biletów, do dnia 2 listopada (środa) proszę o ewentualne dodatkowe zgłoszenia smsem na mój nr telefonu 605 435 316.

Jednocześnie informuję, że nasze czwartkowe spotkanie w Zielonej Papudze w miesiącu listopadzie bieżącego roku odbędzie się wyjątkowo w drugi czwartek miesiąca, tj. 10 listopada.

Serdecznie pozdrawiam
Joanna Macholl Przewodnicząca Klubu Seniora

Koleżanki i Koledzy,
Radcy Prawni.

Zarezerwowałam bilety na koncerty sylwestrowe na godzinę 17:00 na dzień 31 grudnia 2022 roku:
-do Teatru Muzycznego w Gdyni 10 sztuk po 140 zł (ulgowe dla seniorów)  drugi balkon VI rząd miejsca 3-12 (innych w lepszej lokalizacji nie ma) oraz
-do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej 15 sztuk po 200 zł pierwsze miejsca (na koncert sylwestrowy nie ma ulg).

Zgłoszenia przyjmuję do dnia 25 października 2022 roku sms-em na mój numer telefonu 605 435 316.

Będę wnosiła do Rady Izby o dofinansowanie w 50%.

Serdecznie pozdrawiam
Joanna Macholl Przewodnicząca Klubu Seniora

Koleżanki i Koledzy,

Drodzy radcowie prawni – Seniorzy!

Na niniejszej stronie publikujemy przeznaczone dla Was komunikaty i informacje.

Gdańsk, 12 lutego 2021 r.

Szanowni Radcowie Prawni Seniorzy,

działając w imieniu Komisji ds. Seniorów i spraw socjalnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku, w związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną, uprzejmie informuję, że w dniu 5 grudnia 2020 r. członkowie Krajowej Rady Radców Prawnych podjęli uchwałę o zawieszeniu Funduszu Seniora do końca 2021 r. Zgodnie z uchwałą w budżecie Krajowej Rady Radców Prawnych na 2021 r. na Fundusz Seniora nie przeznacza się środków, o których mowa w §2 ust. 1 uchwały nr 223/V/2000 Krajowej Izby Radców Prawnych z dnia 15 grudnia 2020 r. w sprawie utworzenia i organizacji „Funduszu Seniora” oraz pomocy socjalnej.

W związku z tym do dnia 31 grudnia 2021 r. nie powołuje się Kapituły Funduszu Seniora. Uchwała, o której mowa powyżej weszła w życie z dniem jej podjęcia. W konsekwencji podjęcia tej uchwały planowane jest przeznaczenie tych środków finansowych do wykorzystania i rozdysponowania przez poszczególne Okręgowe Izby Radców Prawnych, celem ich lepszego i bardziej efektywnego wykorzystania. Ponieważ działalność w zakresie Funduszu Seniora jak i pomocy socjalnej na szczeblu krajowym została wstrzymana, istnieje potrzeba jej prowadzenia przez Okręgową Izbę Radców Prawnych. Koordynatorem tych działań powinna być Komisja ds. Seniorów i spraw socjalnych wraz z Klubem Seniora.

Mając na uwadze powyższe, zwracam się do Naszych Seniorów, a także do Radców Prawnych o wszelkie informacje i sygnalizację trudnych sytuacji materialnych osób, które wymagają wsparcia i pomocy.

Jednocześnie w celu zapewnienia efektywnej drogi kontaktu oraz informowania o działaniach i imprezach organizowanych przez Komisje OIRP, proszę Koleżanki i Kolegów Seniorów o dokonywanie aktualizacji swoich danych kontaktowych (telefonów oraz adresów e-mail) w Biurze OIRP (telefon kontaktowy 58 305-20-78).

Ponadto Pani Dziekan Magdalena Witkowska wyraziła gotowość, jeżeli oczywiście zaistnieje taka potrzeba, zorganizowania dla Seniorów kursu dokształcającego w zakresie posługiwania się aplikacją ZOOM w celu usprawnienia wzajemnych kontaktów.

Miejmy w tym trudnym czasie na uwadze potrzeby naszych koleżanek i kolegów Radców Prawnych Seniorów.

Pozdrawiam serdecznie
Zbigniew J. Wojciechowski
Przewodniczący Komisji ds. Seniorów i spraw socjalnych