APLIKANT/ RADCA PRAWNY

 Misiewicz, Mosek i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów w Gdańsku poszukuje osoby na stanowisko:  APLIKANT/ RADCA PRAWNY

Zakres obowiązków:

  • sporządzanie projektów pism procesowych, umów, opinii prawnych, wyjaśnień, analiz, dokumentów korporacyjnych i wniosków o interpretacje podatkowe;
  • reprezentowanie Klientów Kancelarii przed sądami i organami administracji publicznej;
  • prowadzenie spraw sądowych i administracyjnych;
  • bieżąca obsługa prawna Klientów Kancelarii;

Wymagania podstawowe:

  • rozpoczęta aplikacja radcowska lub tytuł zawodowy radcy prawnego,
  • teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu prawa handlowego, prawa cywilnego i prawa gospodarczego,
  • teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu cywilnego prawa procesowego i procedur administracyjnych,
  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, z uwzględnieniem sporządzania umów i innych dokumentów o charakterze prawnym,
  • analityczny sposób myślenia i umiejętność formułowania myśli w sposób jasny i rzeczowy, umiejętność prowadzenia argumentacji prawnej,
  • komunikatywność, dobra organizacja pracy, rzetelność, umiejętność współpracy w zespole, dokładność i odpowiedzialność,
  • wysoka kultura osobista.

Dodatkowe atuty:

  • wiedza lub doświadczenie z zakresu obrotu gospodarczego, ekonomii, finansów, prowadzenia działalności gospodarczej, procesów przekształceń i reorganizacji działalności gospodarczej, rynku kapitałowego, itp.,
  • zainteresowanie prawem podatkowym, zdobywaniem wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności w tym zakresie;
  • doświadczenie w pracy związanej ze świadczeniem pomocy prawnej w zakresie doradztwa podatkowego lub związanej z praktycznym stosowaniem prawa podatkowego,
  • znajomość innych języków obcych niż angielski, w mowie i piśmie, z uwzględnieniem sporządzania umów i innych dokumentów o charakterze prawnym.

Oferujemy:

  • ciekawą i pełną wyzwań pracę w jednej z największych kancelarii prawnych w województwie pomorskim,
  • udział w interesujących projektach oraz bezpośrednią współpracę ze specjalistami o wieloletnim doświadczeniu w swoich dziedzinach,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • wynagrodzenie odpowiadające posiadanym kwalifikacjom.

CV wraz z listem motywacyjnym prosimy wysłać do 24 marca 2023 roku na adres e-mail: rekrutacja@mmp.pl. W temacie wiadomości prosimy wpisać: rekrutacja.

Mile widziane będzie podanie przez Kandydata informacji o oczekiwaniach finansowych, preferowanej formie zatrudnienia/współpracy, jak również możliwego terminu podjęcia zatrudnienia/rozpoczęcia współpracy.

Zastrzegamy sobie możliwość odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

Prosimy o umieszczenie na dokumentach następujących zgód:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych przez administratora danych tj. MISIEWICZ MOSEK I PARTNERZY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH i ADWOKATÓW z siedzibą we Gdańsku (80-750), ul. Stągiewna 12/2 w celu realizacji procesu rekrutacji.

W przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych rekrutacjach prowadzonych przez MISIEWICZ MOSEK I PARTNERZY KANCELARIĘ RADCÓW PRAWNYCH i ADWOKATÓW prosimy o umieszczenie dodatkowo następującej zgody:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji przez MISIEWICZ MOSEK I PARTNERZY  KANCELARIĘ RADCÓW PRAWNYCH i ADWOKATÓW przez okres 2 lat od zakończenia obecnej rekrutacji.