To wydarzenie minęło

Koniec

Status

Szczegóły

Okręgowa Izba Radców Prawnych zaprasza na październikowy cykl punktowanych webinariów – Dlaczego nie lubimy stresu? Skąd się biorą i po co nam uzależnienia? Co to są zasoby wewnętrzne i jak z nich korzystać?

Szkolenie odbywa się na platformie Zoom.

UWAGA – za udział w poszczególnym spotkaniu każdemu radcy prawnemu przysługują 2 punkty szkoleniowe. Punkty zostaną naliczone na podstawie listy obecności wygenerowanej z platformy w ciągu kilku dni.

OIRP nie prowadzi rejestracji na w/w szkolenie.

Warunkiem uzyskania punktów jest:
– w polu “Twoje imię” wpisanie imienia i nazwiska – warunek konieczny (opcjonalnie – numeru wpisu)
– wpisanie adresu e-mail
– oraz udział w szkoleniu przez cały czas jego trwania.

Link do szkolenia: Kliknij
Passcode: 223599

Ważne: Materiały ze szkolenia dla radców prawnych dostępne są w ekstranecie lub dostępne dla uczestników, którzy prześlą zapytanie na adres szkolenia@oirp.gda.pl

W szkoleniu może uczestniczyć do 500 uczestników.

Skąd się biorą i po co nam uzależnienia?

Człowiek od wieków używa różnych substancji chemicznych, tzw. używek, które wpływają na jego nastrój, samopoczucie i postrzeganie rzeczywistości. Są wśród nich zarówno substancje powszechnie stosowane i akceptowane, jak kofeina zawarta w kawie czy teina – składnik herbaty oraz substancje szkodliwe, jak nikotyna, spożywany w większych ilościach alkohol oraz dopalacze, leki stosowane niezgodnie z zaleceniami, narkotyki. Wszystkie z nich mogą stać się środkami uzależniającymi, w niektórych przypadkach tak silnymi, że aby je zdobyć, osoby uzależnione zrobią wszystko łącznie z popełnieniem przestępstw. Człowiek może uzależnić się także od powtarzanych stale czynności, np. jedzenia słodyczy, żucia gumy, robienia zakupów, gier hazardowych, oglądania telewizji, gier komputerowych czy korzystania z aparatu komórkowego.

Uzależnienie jest rodzajem choroby. Jej przejawami są: Pragnienie bądź poczucie przymusu realizacji działania/ spożycia danej substancji, utrata kontroli nad zachowaniem związanym z uzależnieniem, negatywne konsekwencje społeczne, zaniechanie innych przyjemności, poświęcanie znacznej ilości czasu i wysiłku na działania związane z uzależnieniem, dyskomfort związany z zaniechaniem zachowań (zespół abstynencyjny).

Problem uzależnienia nie tkwi w przedmiocie uzależnienia, ale w nas samych. Często przedmiot uzależnienia pozwala znieść dotkliwą z punktu widzenia danej osoby pustkę wywołaną przez brak więzi z innymi ludźmi, celu życiowego, zdrowia, samoakceptacji oraz są sposobem na radzenie sobie z przewlekłym stresem.

Webinar poświęcony jest przedstawieniu procesu uzależniania się. Jego przyczynom, skutkom i objawom. Tematyka webinariu może pomóc uczestnikom w ocenie własnej podatności na uzależnienie oraz tego jak nasze uzależnienia wpływają na funkcjonowanie w rolach społecznych (zawodowych i innych). Zasygnalizowane także będą metody radzenia sobie z uzależnieniem i jego leczenia.