Aplikantka/Aplikant/Młody Radca Prawny w Biurze Prawnym

Poszukujemy aplikantki/aplikanta/młodego radcy prawnego do Działu Prawnego ViaMedica.

Głównym zadaniem będzie zapewnienie wsparcia Radcy Prawnego, Biura Prawnego oraz innych działów w różnorodnych działaniach prawnych.

Twój zakres obowiązków

  • tworzenie wzorców oraz opiniowanie umów i przygotowywanie zaleceń dotyczących ewentualnych poprawek lub negocjacji;
  • tworzenie i aktualizacja procedur, instrukcji, regulaminów oraz wytycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • tworzenie pism prawnych;
  • przygotowywanie opinii i analiz prawnych na potrzeby Zarządu i innych działów w Spółce;
  • wsparcie Inspektora Ochrony Danych w tworzeniu klauzul informacyjnych oraz wzorów dokumentów dotyczących bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych;
  • weryfikacja istniejących przepisów prawnych, monitorowanie zmian w przepisach oraz przygotowywanie raportów z ich wpływu na działalność Spółki;
  • udzielanie wsparcia prawnego jednostkom merytorycznym w zakresie zgodności z przepisami prawnymi i regulacjami.

    Nasze wymagania

  • status aplikanta radcowskiego/adwokackiego lub tytuł zawodowy radcy prawnego – maksymalnie 1 rok po egzaminie;
  • umiejętność sporządzania opinii prawnych, procedur, instrukcji i analiz prawnych;
  • przynajmniej roczne doświadczenie na podobnym stanowisku zdobyte w dziale prawnym lub kancelarii prawnej;
  • umiejętności pisania i redagowania dokumentów prawnych;
  • samodzielność, dokładność, sumienność i zdolność do pracy w zespole;
  • bardzo dobra organizacja pracy i umiejętność zarządzania czasem;
  • umiejętność komunikacji i pracy pod presją czasu;
  • znajomość programów Microsoft Word, Power Point, Excel, Outlook i innych powiązanych narzędzi;
  • bardzo dobra znajomość prawa cywilnego oraz handlowego, prawa autorskiego i prawa pracy.

    Mile widziane

  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, uwzględniająca terminologię prawniczą;
  • znajomość przepisów RODO i ochrony danych osobowych.

    To oferujemy

    • pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej od 30 lat pozycji na rynku;
    • zatrudnienie na podstawie umowę B2B lub umowę zlecenie;
    • możliwość rozwoju zawodowego i zdobywania nowych umiejętności;
    • nowoczesne biuro w dobrej lokalizacji;
    • kartę Multisport;
    • spotkania integracyjne;
    • upominki świąteczne.

      CV proszę przesyłać na adres : praca.ogloszenia@viamedica.pl

    Via Medica

    Istniejemy na rynku od 1992 roku, jesteśmy nowoczesnym wydawcą edukacyjnym w dziedzinie medycyny, docieramy do setek tysięcy odbiorców i czynnie uczestniczymy w procesie edukacyjnym lekarzy w Polsce i za granicą. Zajmujemy się również organizacją konferencji, zjazdów naukowych, webinarów i szkoleń w zakresie medycyny. Dzięki naszej innowacyjności nieustannie podnosimy poprzeczkę sobie oraz konkurencji, wyznaczamy standardy w zakresie edukacji medycznej. Jesteśmy również prekursorem wielu nowych rozwiązań do tej pory niedostępnych na polskim rynku. Udostępniamy swoje zasoby w postaci publikacji i aplikacji na urządzeniach mobilnych. Posiadamy własną, nowoczesną linię druku cyfrowego.