Rajd pieszy radców

V Pomorski Ogólnopolski Rajd Pieszy Radców Prawnych – Dębki 7-10 czerwca 2018 – relacja

 

V Pomorski Ogólnopolski Rajd Pieszy Radców Prawnych dobiegł końca. Po zakończeniu Rajdu można stwierdzić, że Rajd był bardzo udany i wyjątkowy. Dopisało właściwie wszystko: wspaniali uczestnicy, położony kilkadziesiąt metrów od morza ośrodek, dużo słońca, piękne nadmorskie krajobrazy. Piesze nadmorskie spotkania radców prawnych z całej Polski to pomysł dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku Jerzego Moska. Podczas czwartej edycji rajdu, która miała miejsce w zeszłym roku w Piaskach udało się zrealizować główną ideę rajdu, przybyli nań bowiem radcowie prawni z różnych zakątków naszego kraju. W tym roku rajd cieszył się jeszcze większym powodzeniem, odnotowaliśmy rekordową frekwencję. W założeniu jest to impreza turystyczna, w przystępnej cenie, mająca na celu integrację środowiska radców prawnych przez aktywny wypoczynek.

 Dębki

Tegoroczny Pomorski Rajd Pieszy odbył się w Dębkach. Jest to letnisko położone w gminie Krokowa, nad Morzem Bałtyckim, znane z pięknej plaży oraz z uroków wpływającej nieopodal do morza rzeki Piaśnica. Bazą noclegowo-wypadową był ulokowany blisko linii brzegowej Pensjonat Baracuda. Rajd rozpoczął się od uroczystej kolacji z pieczonym dzikiem, doskonałą karkówką i piwem. Wszystko smakowało, zaś pieczony dzik szczególnie przypadł do gustu uczestników.

Dzień pierwszy

Następnego dnia rano wybraliśmy się na wycieczkę z Dębek do Białogóry (w sumie wyszło ok. 10 km) z udziałem przewodnika. Trasa wiodła częściowo przez nadmorskie lasy ale głównie rozleniwioną, urokliwą, szeroką plażą, pełną odbijającego się w piasku słońca. Ruszyliśmy żwawo, choć jak to zwykle bywa, uformowała się tzw. czołówka, grupa pościgowa i ci spokojnie spacerujący. Organizatorzy przyjmują, że jest to normalna sytuacja i każdy radca prawny-piechur znajdzie na rajdzie swoje miejsce i tempo. Po lewej mijaliśmy plażowiczów bardziej roznegliżowanych, czego nie da się uniknąć w tym miejscu. Z uwagi na wysoką temperaturę, ale też i piękno bałtyckiej plaży, grupa urządziła sobie pół godzinny odpoczynek. Przejrzyste powietrze, błękit morza przechodzący w zieleń, cisza i spokój tak udzieliły się wycieczce, że trudno było wstać i kontynuować wyprawę. Jednak szybko wróciliśmy do regularnego tempa i już wkrótce byliśmy w Białogórze. Tam czekał na nas autobus, którym pojechaliśmy wokół jeziora Żarnowieckiego, odwiedzając po drodze wieżę widokową w Gniewinie (wspaniałe widoki na okolicę!), największą w kraju elektrownię szczytowo-pompową, i na końcu – choć już tylko w opisie pani przewodnik i z okien autobusu – opactwo benedyktynek w Żarnowcu. Wieczór, który większość z uczestników spędziła na plaży, upamiętnił wspaniały zachód słońca.

Dzień drugi

Drugiego dnia rajdu organizatorzy zaplanowali spływ kajakowy. Wprawdzie rajd ma charakter pieszy, niemniej mając możliwość podziwiania uroków pięknej rzeki Piaśnicy, trudno było z tej atrakcji zrezygnować. Zresztą wybór okazał się trafny, co potwierdzały pełne emocji relacje uczestników. Dwie pary pobiły nawet rekord czasu (turystyczny) spływu. Rzeka bardzo czysta, wijąca się powoli w kierunku Morza Bałtyckiego, nie stanowiła może wyzwania dla doświadczonych kajakarzy, niemniej wszystkim dała cenne chwile aktywnego wypoczynku, a o to na naszych rajdach chodzi. Popołudnie spędziliśmy leniwie na plaży.

Pożegnanie

Wieczorem czekała na nas kolacja, pożegnalny grill i świadomość, że to, co piękne, szybko przemija. Cóż Rajd się zakończył.

Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy za rok

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Rajdzie. Mamy nadzieję, że aktywnie wypoczęliście. Tym, którzy nie byli na Rajdzie mówimy hmm… może będzie okazja w przyszłym roku.

Dziękujemy również Krajowej Radzie Radców Prawnych za częściowe finansowe wsparcie organizowanej przez nas imprezy.

zdjęcia

r. pr. Michał Jasiak

r. pr. Bartosz Szolc-Nartowski

V Pomorski Rajd Pieszy Radców Prawnych – Dębki 7-10.06.2018

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy – Radcowie Prawni, Drodzy Aplikanci Radcowscy!

Zeszłoroczny IV Pomorski Rajd Pieszy Radców Prawnych okazał się sukcesem zarówno organizacyjnym jak i frekwencyjnym. Sukces ten zawdzięczamy nie tylko organizacji, pięknemu miejscu i pogodzie ale też, a może przede wszystkim, jego wspaniałym uczestnikom. Natchnieni powodzeniem poprzedniej edycji, a jednocześnie głodni nowych wrażeń miło nam jest ogłosić, że tegoroczny V Pomorski Rajd Pieszy Radców Prawnych odbędzie się w dniach 7-10 czerwca 2018 r. w Dębkach.

Dębki2

W tym roku ugości nas pensjonat Baracuda położony w centrum miejscowości Dębki nieopodal pięknej, polskiej plaży.

 

Ramowy program Imprezy:

7 czerwca (Czwartek)

Od 15.00 – zakwaterowanie uczestników

19.00 – Otwarcie Rajdu. Kolacja przy grillu.

 

8 czerwca (Piątek)

9.00 – Śniadanie

10.30 – 15.00– Wycieczka piesza ze spływem kajakowym Piaśnicą

17.00 – Obiadokolacja

 

9 czerwca (Sobota)

9.00 – Śniadanie

10.30- 16.00 – Wycieczka piesza do Karwii, zwiedzanie Krokowej

17.00 – Obiadokolacja

20.00 – Kolacja przy grillu.

 

10 czerwca (Niedziela)

9.00 – Śniadanie

Pożegnanie Uczestników

 

Informujemy, że program Rajdu może ulec zmianie w zależności od pogody. Jednocześnie nasi wysokiej klasy eksperci nie ustają w pracy nad trasami i organizacją więc zakładać można dodatkowe atrakcje.
Koszt uczestnictwa:

  • 310 zł – dla radców prawnych wraz z małżonkami i dziećmi ze wszystkich Izb oraz aplikantów radcowskich spoza OIRP w Gdańsku
  • 260 zł – dla aplikantów z OIRP w Gdańsku wraz z małżonkami i dziećmi,
  • 540 zł dla osób spoza samorządu radcowskiego.

 

Wyżej wskazany koszt uczestnictwa zawiera: koszt noclegu, koszt wyżywienia (grill, śniadania i obiadokolacje), koszty przejazdu autokarem, cenę za wypożyczenie kajaków, koszt ubezpieczenia.

 

Zainteresowanych prosimy o przesłanie pocztą elektroniczną informacji o uczestnikach z podaniem OIRP do której należą zgłaszani uczestnicy oraz dowodu przelewu opłaty za uczestnictwo (nr konta poniżej) na adres e-mail: magdalena.megger@oirp.gda.pl lub pocztą tradycyjną na adres OIRP w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 35, 80-803 Gdańsk

 

Konto bankowe:

Bank Zachodni WBK S.A. I O/Gdańsk50 1090 1098 0000 0000 0901 6183

 

Ilość uczestników ograniczona.

Zachęcamy do uczestnictwa w naszej imprezie.

 

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku

III Pomorski Rajd Pieszy Radców Prawnych – Bory Tucholskie 2016

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy, Drodzy Aplikanci Radcowscy!

W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące III Pomorskiego Rajdu Radców Prawnych w Gdańsku Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku informujemy, że tegoroczny Rajd planowany jest w terminie  19-22 maj 2016 r. Tym razem przenosimy się w inny zakątek Pomorza, w Bory Tucholskie. Ten zakątek Polski obfituje w niezwykle urokliwe lasy i jeziora. Planujemy ugościć Państwa w Ośrodku Wypoczynkowym Soszko w miejscowości Drzewicz.mapa drzewicz

Ramowy program imprezy:

Przyjazd 19 maja i uroczysta kolacja z pieczonym dzikiem. Następnego dnia wycieczka ok 9 km, 5h,  szlakiem leśnym z przewodnikiem w kierunku Małych Swornychgaci, skąd zabierze nas autobus. Obiadokolacja. Wieczór wolny, dla chętnych czekają kajaki i rowery. W sobotę jedziemy w okolice miejscowości Laska, skąd udamy się z przewodnikiem na szlak ścieżką przyrodniczą Dolina Kulawy – 5km, 3 h. Następnie pójdziemy do miejscowości Widno zakosztować wypieków z regionalnego pieca chlebowego (każdy otrzyma pyszne bułeczki oraz chleb). Potem wracamy do ośrodka na obiad. Wieczorem ognisko, kiełbaski, karkówka, chleb ze smalcem, ogórki, piwo. Wyjazd w niedzielę po śniadaniu.

Standard domków przyzwoity, jest czysto, w 4 domkach kominek, w każdym łazienka i kuchnia. Domki 4-osobowe.

Szczegółowy program imprezy,  zostanie podany wraz z wysokością opłaty za uczestnictwo w Rajdzie na stronie OIRP w Gdańsku w terminie do dnia  5 kwietnia 2016 r.

Koszty imprezy na poziomie podobnym, jak w roku ubiegłym. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, można już teraz zgłaszać chęć uczestnictwa w sekretariacie izby.

 

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku

—————————————————————————————-

O idei Rajdu

Mazury mają swój Cud Natury, Bieszczady – wspaniały Rajd, radcowskie Pomorze zapragnęło mieć imprezęrajd2 turystyczną z przeznaczeniem dla radców prawnych i aplikantów z całej Polski.

Wybraliśmy rajd pieszy, jako najbardziej tradycyjną i popularną formę sportowej rekreacji. Założyliśmy, że mają to być piesze wędrówki dostępne właściwie dla każdego. Szlaki o niezbyt zaawansowanym stopniu trudności, połączone jednakże z  walorami, jakie daje zwiedzanie najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejsc na polskim wybrzeżu.

Pierwsze dwie edycje rajdu odbyły się w malowniczej Łebie, położonej w otoczeniu nadmorskich wydm i jezior Sarbsko oraz Łebsko. Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi relacjami z pierwszych edycji rajdu oraz do uczestnictwa w imprezie w roku następnym!