Zaproszenie na Kongres (Intermediate Meeting) Federacji Adwokatur Europejskich FBE – 5-7 październik 2023

Drogie koleżanki i koledzy! 

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku w dniach 5-7 października 2023 roku organizuje Kongres (Intermediate Meeting) Federacji Adwokatur Europejskich FBE (The European Bars Federation / Fédération des Barreaux d’Europe). (FBE) jest międzynarodową organizacją o charakterze „non-profit”, założoną w 1992 roku. FBE zrzesza ponad 200 samorządów prawniczych reprezentujących przeszło 1 000 000 prawników z 20 krajów. W tym roku to samorządowi radcowskiemu z Gdańska przypadł zaszczyt organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń, w którym biorą udział prawnicy z całej Europy. 

Tematami przewodnimi tegorocznego, jesiennego Kongresu w Gdańsku, będą rządy prawa, odbudowa Ukrainy oraz ChatGPT. Coroczne spotkania to doskonała okazja do nawiązania bliższego dialogu i wypracowania modelu współpracy, który może przełożyć się na pozytywne zmiany na europejskim rynku prawniczym w przyszłości. Do współpracy przy organizacji Kongresu zaprosiliśmy wybitnych prawników z całej Europy.   

Członkowie samorządów prawniczych w Polsce mogą wziąć udział w Kongresie rejestrując się za pośrednictwem specjalnego formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem: www.fbe-gdansk.eu/PLBA. 

Wszelkie informacje dotyczące Kongresu znajdują się na stronie internetowej pod adresem: www.fbe-gdansk.eu 

Za udział w Kongresie przysługuje 15 punktów szkoleniowych.