Ślubowanie radców prawnych OIRP Gdańsk rocznika 2023 – relacja z uroczystości w Akademii Muzycznej w Gdańsku

Dnia 30 sierpnia 2023 roku, o godzinie 15:00, w urokliwym audytorium Akademii Muzycznej w Gdańsku, odbyło się wyjątkowe wydarzenie – uroczyste ślubowanie radców prawnych rocznika 2023. Ta chwila, która była efektem wielu lat pracy i poświęceń, zgromadziła aplikantów oraz ich najbliższych, aby uczcić i celebrować ten ważny moment.

Tego dnia aplikanci mieli okazję złożyć swoje podpisy na zaświadczeniach potwierdzających uzyskanie uprawnień zawodowych. Była to ważna formalność, która potwierdzała, że ci młodzi prawnicy są gotowi do pełnienia roli radców prawnych.

Oficjalne otwarcie uroczystości poprowadził radca prawny Rafał Tołwiński, a po nim głos zabierali i witali gości wydarzenia Pani Dziekan OIRP Gdańsk, Magdalena Witkowska, oraz Prezes KRRP, Włodzimierz Chróścik. Ich wystąpienia były okazją do podziękowań i życzeń dla nowo przyjętych radców prawnych.

Goście honorowi, reprezentujący samorząd zawodowy i komisje, również mieli okazję wyrazić swoje gratulacje i życzenia w przemówieniach.

Nadto, Kamila Brzoza oraz Tomasz Krzywdziński, reprezentujący starostów grup aplikacji, podzielili się swoimi refleksjami związanych z wykonywaniem zawodu radcy prawnego.

Następnie przyszedł czas na wyjątkowy moment – wręczenie nagród dla aplikantów z najlepszym wynikiem na egzaminie radcowskim. R.pr. Bartosz Szolc-Nartowski, Wice Dziekan OIRP Gdańsk, oraz r.pr. Jakub Puszkarski, Kierownik Szkolenia Aplikantów OIRP Gdańsk, ogłosili zwycięzców. Wyróżniono trzy osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki na egzaminie radcowskim, w tym Adama Piotrowskiego, który uzyskał  najlepszy wynik pośród wszystkich zdających.

Radca Prawny Adam Piotrowski został poproszony o krótką przemowę, gdzie miał sposobność do podzielenia się swoimi przemyśleniami o zakończonej właśnie przygodzie z aplikacją radcowską.

W trakcie uroczystości mieliśmy także przyjemność uczestniczyć w 20 minutowym występie muzycznym.

Najważniejszym momentem wydarzenia było  uroczyste ślubowanie nowych radców prawnych. Rotę ślubowania odczytał Pan Jakub Górski, a wszyscy ślubujący powtarzali wersy roty wyświetlane na ekranie. To symboliczne zobowiązanie do przestrzegania zasad etyki i moralności w wykonywaniu zawodu radcy prawnego.

Po ślubowaniu przyszedł czas na wręczenie zaświadczeń i gratulacje od Dziekanów. Kolejne rzędy ślubujących podchodziły pod scenę, aby odebrać swoje zasłużone dyplomy. To była chwila dumy i radości, zarówno dla świeżo upieczonych radców prawnych, jak i dla ich rodzin, które dzielnie ich wspierały w trudnym procesie kształcenia.