Uroczyste Spotkanie Kapituły Dziekanów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku – 26.09.2023r. – relacja

Uroczyste Spotkanie Kapituły Dziekanów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

26 września 2023 w lokalu mieszczącym się na szczycie budynku Olivia Star w Gdańsku odbyło się wyjątkowe spotkanie Kapituły byłych i obecnego Dziekanów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Kapituła, złożona z doświadczonych prawników, stanowiła elitarną grupę liderów środowiska radców prawnych w Gdańsku.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili byli dziekani: Andrzej Bodakowski, Jerzy Mosek, Zbigniew Szychowski, Ewa Jezierewska oraz obecna Pani Dziekan, Magdalena Witkowska.

Spotkanie stanowiło okazję do dyskusji na temat współczesnych wyzwań stojących przez Izbą i samorządem radcowskim (nie tylko na gruncie stricte prawniczym), a każdy z uczestników spotkania miał okazję do wyrażenia swoich przemyśleń.  Dyskusje były owocne i pełne inspiracji, a doświadczenie byłych Dziekanów okazało się niezwykle cenne dla obecnej Pani Dziekan, Magdaleny Witkowskiej.

Jedność środowiska radców prawnych w Gdańsku była wyraźnie zaznaczona, a wszyscy uczestnicy wyrazili gotowość do dalszej współpracy i budowania przyszłości prawa.

To wyjątkowe zgromadzenie nie tylko podkreśliło dziedzictwo Dziekanów, ale  było też momentem do refleksji nad rolą radców prawnych we współczesnym społeczeństwie.