Skywayrun 2024 – relacja z występu drużyny biegowej

W nocy z 18 na 19 maja 2024 roku nasza drużyna biegowa wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu – nocnym biegu Skywayrun na terenie Portu Lotniczego Gdańsk. Start odbył się o dziwo 20 minut wcześniej, czyli o godzinie 00:40. Lotnisko oraz fakt, że w biegu mogło wziąć udział aż 2500 uczestników, dodawało wyjątkowego klimatu całemu wydarzeniu.

Nasza drużyna zgłosiła początkowo 20 osób, jednak ostatecznie na starcie stanęło 19 biegaczy z naszej ekipy. Trasa biegu była niezwykle interesująca, obejmując pas startowy, drogę kołowania oraz płyty postojowe dla samolotów, to pozwoliło biegaczom na doświadczenie niecodziennej perspektywy lotniska nocą.

Atmosfera była niesamowita, i choć podczas samego biegu nie było pełnego blasku świateł lotniska, a raczej wszechogarniająca ciemność tylko ze światełkami kontrolnymi na pasie startowym to utworzyło niezapomniane wrażenia. Nasza drużyna spisała się świetnie, a wszyscy uczestnicy ukończyli bieg w doskonałych humorach, celebrując nie tylko sportowy wysiłek, ale także wspólne przeżycie tej unikalnej przygody. Wsrod nas byli też tacy którzy odbierali nagrody za wynik-brawo Tomek. Brawo cała reszta. Przy tym wszystkim nie mógłbym zapomnieć o naszych Paniach w szczególności, koleżance Karolinie, która niczym Grete Waitz- niestrudzona, zaraz po półmaratonie w Gdyni, dołączyła do nas w kolejnym biegowym wydarzeniu na lotnisku, a także o Kasi która zadbała o jej samopoczucie i relaks przed startem, sama kończąc bieg z największym uśmiechem na mecie.

Dziękujemy Wam wszystkim za zaangażowanie i świetną reprezentację drużyny.

Czekamy na kolejne takie wydarzenia!

A tu wyniki: https://live.sts-timing.pl/skyrun2024/