Rowerowe zakończenie wakacji 2023

Dnia 2 września 2023 roku, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku zorganizowała rajd rowerowy „Rowerowe zakończenie wakacji”. Celem zebranej grupy rowerzystów był fragment trasy rowerowej R10, łączącej Mikoszewo z Krynicą Morską. Uczestnikami wydarzenia byli członkowie naszego samorządu

Start imprezy został zaplanowany na godzinę 9:30. Uczestnicy spotkali się na parkingu leśnym w Mikoszewie, gdzie każdy otrzymał wodę i przekąski. Od rana świeciło słońce, termometry wskazywały powyżej 20 stopni, pogoda zachęcała do wszelkich aktywności. Po krótkim zapoznaniu się i wymianie rowerowych doświadczeń, uczestnicy wyruszyli w trasę. Prowadziła ona leśną ścieżką wśród borów sosnowych przez m.in. Mikoszewo, Jantar, Sztutowo, Kąty Rybackie, aż do Krynicy Morskiej. Pierwszy przystanek na trasie rowerowej miał miejsce przy przekopie Mierzei Wiślanej, gdzie uczestnicy rajdu mieli możliwość skonfrontować informacje podawane w mediach na temat inwestycji z rzeczywistością. Kolejny przystanek miał miejsce na plaży w Krynicy Morskiej, gdzie uczestnicy zatrzymali się, by zrobić zdjęcia i zjeść drugie śniadanie. Po krótkim odpoczynku, uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną.

Około godziny 15:00 uczestnicy dotarli do Mikoszewa. Czekał tam na nich ciepły posiłek grillowy m.in. z tradycyjną kaszanką, kiełbaską, jak również bananami z grilla oraz niespodzianki.

Uczestnikom wydarzenia przez cały czas towarzyszył dobry humor powodowany zarówno piękną pogodą, jak również aktywnością na powietrzu w miłej atmosferze. Rowerzyści chętnie wymieniali doświadczenia dotyczące ciekawych tras rowerowych, aktywnych form wypoczynku, wakacji czy kolejnych planów. Rajd nie miał charakteru rywalizacji czy klasyfikacji, a jego celem było zachęcenie do aktywnego spędzania  czasu w atmosferze integracji. Szlak rowerowy przez Mierzeję Wiślaną to pełna wrażeń i niespodzianek trasa, która dostarcza wielu pięknych widoków i kolarskiej satysfakcji. Łączna długość pokonanej przez uczestników trasy to około 78 km.

Na szczególne słowa uznania zasługują uczestnicy, którzy na miejsce wydarzenia dojechali rowerami, przemierzając dodatkowo około 60 km 🙂

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w rajdzie za aktywną obecność i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych rajdach rowerowych. Widzimy się na trasie!