Gdynia Winter Swimming Cup 2023 – relacja

W dniach 4 i 5 lutego 2023 r. w gdyńskiej marinie jachtowej odbyła się już czwarta edycja międzynarodowych zawodów w zimowym pływaniu Gdynia Winter Swimming Cup 2023.

Zawody organizowane  na specjalnie zbudowanym 25 m basenie w Marinie Gdynia, były rozgrywane na dystansach 25m, 50m, 100m, 250m, 500m, 1000m. Zawodnikom przyszło się ścigać w iście ekstremalnej aurze. W piątek spadł śnieg, który padał również w sobotę podczas rozgrywanych konkurencji, czasem zmieniał się w deszcz, do tego pojawił się jeszcze silny wiatr.

Zawodnicy natomiast mogli pływać jedynie w normalnym stroju pływackim, normalnym czepku, zabronione były pianki czy stroje neoprenowe w tym noprenowe elementy odzieży.

Czym byłoby jednak ekstremalne wyzwanie bez radców prawnych…no właśnie? I choć zawody w Gdyni nie zostały zdominowane przez naszych reprezentantów, to jednak znaleźli się śmiałkowie, którzy bez względu na aurę, silny wiatr, śnieg, mróz i lodowatą wodę, znaleźli się w gronie odważnych, którzy wystartowali w zimowych zawodach pływania w Bałtyku na czas.

W zawodach już po raz drugi wystartowali radcowie prawni Karolina Węgrzyńska-Górzyńska i Marcin Drzewicki.

Nasza koleżanka Karolina w sobotni poranek zmierzyła się z dystansami 50m i 100m stylem dowolnym. Karolinie towarzyszył nasz kolega Marcin, który zmierzył się z dystansem 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym.

Oprócz tego, w niedzielę Karolina i Marcin wystartowali wspólnie w sztafecie 4x50m.

W niedzielę aura była już bardziej przyjazna, ale jak sami pływacy przyznają to właśnie w sobotę mogli poczuć prawdziwy smak zimowego pływania.

Szczere słowa uznania dla Karoliny i Marcina.
Brawo dla Was, jesteście Mocarzami.