Gdańsk zalał Łódź – Relacja z Mistrzostw Polski Radców Prawnych na dystansie 10km

„Gdańsk zalał Łódź” – dosłownie i w przenośni, drużyna OIRP Gdańsk rozbiła biegowy bank podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Radców Prawnych na dystansie 10km organizowanych podczas Biegu Fabrykanta w Łodzi.

Tym razem naszą Izbę reprezentowali:

  • Anna Stępień
  • Karolina Wegrzynska-Górzynska
  • Katarzyna Skopczyńska
  • Jan Palasik
  • Marcin Łapiński
  • Tomasz Wojciechowicz
  • Damian Labuda
  • Tomasz Oleksiewicz.

Nasza ekipa była chyba najbardziej rozpoznawalną drużyną podczas tych Mistrzostw i to nie tylko dzięki uzyskanym wynikom o czym za chwilę, ale dzięki urokowi naszych pań, poczuciu humoru naszych panów, a wszystko to podkreślały nasze nowe „uniformy”, bo dzięki nim byliśmy natychmiast identyfikowani. Niemal każdy z nas doświadczył niesamowitego dopingu, podczas którego często padały słowa: „Gdańsk, oni z Gdańska, znowu Gdańsk”.

Muszę dodać, że dzięki reaktywacji naszej biegowej drużyny, już kolejny raz mieliśmy okazję w licznym składzie dumnie reprezentować naszą gdańską, radcowską społeczność.

W tegorocznej 12 edycji Biegu Fabrykanta, podczas którego odbywają się Mistrzostwa Polski Radców wzięło udział ok 1000 zawodniczek i zawodników.

Nasi zawodnicy pomimo wielkiego upału, mają się czym pochwalić.  szczególnie dumni jesteśmy z naszego Mistrza Polski Tomasza Wojciechowicza, który zdeklasował rywali, uzyskując niesamowity czas 37:02, co dało mu tytuł Mistrza Polski Radców Prawnych i pozwoliło uplasować się w kategorii open na 13 pozycji.

Wielkie słowa uznania należą się również Annie Stępień, która podczas Mistrzostw Polski Radców Prawnych wśród kobiet zajęła drugą lokatę.

Kolejne brawa należą się także Karolinie Węgrzyńskiej- Górzyńskiej i Kasi Skopczyńskiej, które zajęły odpowiednio 1 i 2 miejsce w klasyfikacji wiekowej podczas rozgrywanych Mistrzostw.

Także wielkie uznanie dla Damiana Labudy, który w kategorii wiekowej również zajął 1 miejsce – brawa!

Na koniec wielka niespodzianka dla nas samych, bowiem nasza drużyna w składzie:

Tomasz Wojciechowicz, Damian Labuda, Tomasz Oleksiewicz oraz Anna Stępień w kategorii drużynowej podczas rozgrywanych Mistrzostw Polski zajęła 2 miejsce, ale co ważniejsze w całym biegu fabrykanta, w którym rywalizowały aż 34 drużyny – nasz Team zajął prestiżowe 3 miejsce w klasyfikacji drużyn Open – brawo My.

Po zakończonej rywalizacji tradycyjnie mieliśmy okazje udać się na kolację do ogrodu naszych kolegów i koleżanek z OIRP w Łodzi, gdzie zostaliśmy miło ugoszczeni, gdzie otrzymaliśmy nagrody oraz wyróżnienia indywidualne i drużynowe, a przede wszystkim w miłym towarzystwie zintegrowaliśmy się z pozostałymi uczestnikami z innych Izb.

To był piękny czas, który na długo w nas pozostanie.

Z wyrazami sportowej zachęty do podejmowania sportowych i nie tylko wyzwań Drużna Biegowa OIRP Gdansk