61 Bieg Westerplatte – relacja z występu reprezentacji biegowej OIRP w Gdańsku

Rozpoczęliśmy naszą przygodę od wspólnego zdjęcia przy Pomniku Obrońców Wybrzeża, niestety nie wszyscy reprezentanci zdążyli dotrzeć na główną fotografię – prawdopodobnie ci, którzy potrzebowali dłuższego rozgrzewania. Sesja zdjęciowa była okazją nie tylko do rozmów o taktyce biegu, ale także do żartów, które w naszym zżytym zespole nie mogły zabraknąć.

Następnie przeszliśmy do indywidualnych rozgrzewek i przygotowań do startu. Całe wydarzenie rozpoczęło się od serdecznego powitania uczestników oraz wspólnego odśpiewania hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Teraz przed nami stała tylko trasa licząca 10 kilometrów, z metą w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności, symbolicznie łącząca okres od wojny do wolności.

Dla niektórych z nas to był moment próby, walki o życiówkę. Inni biegli luźno, ciesząc się towarzystwem. Dla jeszcze innych, to była prawdziwa walka o przetrwanie.

Jednak tym razem nie chcę wyróżniać żadnej indywidualności, wszyscy zasłużyli na ogromne brawa. Osoby zainteresowane wynikami mogą sprawdzić je na stronie: link do wyników.

Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim naszym reprezentantom. Przede wszystkim gratuluję ukończenia biegu i cieszę się, że mieliście czas i ochotę na kolejne wspólne bieganie.

Kto wie, co nas czeka w przyszłości. Biegowe pozdrowienia!

r.pr. Tomasz Oleksiewicz Przewodniczący Komisji ds. integracji, sportu i turystykiOIRP w Gdańsku