5 miejsce na XIII Mistrzostwach Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej!

Reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku w dniach 22-23 kwietnia w Kielcach walczyła o medale w XIII Mistrzostwach Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej.

W XIII Mistrzostwach Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej wystąpiło 16 zespołów reprezentujących 14 okręgowych rad. Za głównego faworyta imprezy uznawano obrońców tytułu z Warszawy.

W pierwszym dniu nasi reprezentanci rywalizowali w fazie grupowej.  Los przydzielił nas do grupy śmierci, w której znaleźli się multimedaliści mistrzostw oraz zeszłoroczny wicemistrz, nie było to jednak straszne dla naszej drużyny, która na inauguracje zremisowała 0:0 z OIRP Katowice, następnie jednak pewnie wygrali dwa mecze –  5:1 z OIRP Łódź  oraz 1:0 z OIRP Bydgoszcz.

Dzięki takim wynikom nasz zespół zmagania w Grupie D zakończył na pierwszym miejscu ze zdobytymi 7 punktami i bilansem bramkowym +5.

Po ustaleniach w innych grupach dowiedzieliśmy się, że naszym rywalem w sobotnich meczu ćwierćfinałowym będzie OIRP Kraków.

Sam mecz z kolegami z Krakowa przebiegał pod wyraźne dyktando naszej drużyny, która co chwile groźne uderzała na bramkę rywali. Niestety mimo wielu okazji, po których kibice często łapali się za głowę, żadnemu z zespołów nie udało się strzelić bramki w ciągu regulaminowego czasu gry. O losie naszej reprezentacji musiały podobnie jak w XII Mistrzostwach zdecydować rzuty karne, które jak większość wie, są loterią. Niestety ponownie niezakończoną dla nas pozytywnie… i po ostatnim strzale ręce w górę w geście zwycięstwa mogli wznieść radcowie z Małopolski.

Nasi zawodnicy, którzy nie ponieśli porażki przez całe Mistrzostwa w regulaminowym czasie gry, ostatecznie  musieli się zadowolić 5 miejscem.

Z kronikarskiego obowiązku wskazujemy, że Mistrzem Polski został zespół OIRP Wrocław I II miejsce zajął zespół OIRP Warszawa I, a III miejsce OIRP Lublin.

Bramki w mistrzostwach dla naszej reprezentacji zdobywali:

Bartłomiej Trzebiatowski 2, Rafał Gregorczyk 1, Dawid Szadaj 1, Paweł Trynka 1, Krzysztof Jóźwiak 1.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie:

Górny rząd: , r.pr. Korneliusz Głuchowski, apl. radcowski Paweł Trynka, r.pr. Marcin Woźniak, apl. radcowski Krzysztof Jurczak, r.pr. Tomasz Bronk

Dolny rząd: r.pr. Rafał Gregorczyk ,r.pr. Sebastian Fischer, apl. radcowski Bartłomiej Trzebiatowski, r.pr. Krzysztof Jóźwiak, : r.pr. Dawid Szadaj

Bardzo chcemy podziękować Dziekanowi Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach Andrzejowi Głogowskiemu za wspaniałą organizację! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju i już nie możemy doczekać się kolejnych zmagań w XIV Mistrzostwach Radców Prawnych!

zdjęcia: Krzysztof Klimek oraz Krajowa Izba Radców Prawnych