“3x Śnieżka – 1x Mont Blanc” – relacja z biegu reprezentanta OIRP w Gdańsku

Reprezentacja biegowa OIRP Gdańsk jest aktualnie w trakcie przygotowań do Mistrzostw Polski Radców Prawnych w Łodzi.

Niemniej, zbliżające wydarzenie nie stanowi przeszkody dla naszych członków do uczestnictwa w innych zawodach. Doskonałym przykładem jest bieg górski ,,3x Śnieżka – 1x Mont Blanc”, który miał miejsce 6 lipca 2023 roku w Karkonoskim Parku Narodowym.

Tym razem został zrealizowany w jubileuszowej, bo w X odsłonie. Naszą Izbę dumnie i wytrwale reprezentował aplikant radcowski Damian Labuda. Z uwagi na specyfikację biegu, Damian zdecydował się na pokonanie dystansu średniego, polegającego na dwukrotnym zdobyciu Śnieżki! Łącznie długość trasy wyniosła ponad 36 km i 2000 m przewyższeń. Trasa górska otulona była pięknymi i przykuwającymi uwagę krajobrazami. Niestety, nie mogły one być długo podziwiane przez uczestników, ponieważ bieg miejscami był dość niebezpieczny, szczególnie na pewnych zbiegach. Zdecydowanie bieg ten wymagał nie tylko dobrego przygotowania motorycznego, ale także niestrudzonej kondycji i siły walki, której na szczęście nie zbrakło naszemu Koledze. Z jego relacji wynika, że impreza została zorganizowana na bardzo wysokim poziomie, a wsparcie wolontariuszy i doping okolicznych turystów na trasie jak i na mecie były nie do przecenienia Finalnie, w debiucie na niniejszej trasie, Damian Labuda z czasem 4 h 29 min 12′ zajął 19 miejsce spośród 189 zawodników.

Niewątpliwie, zważywszy na poziom doświadczenia w biegach górskich naszego Kolegi, uzyskany rezultat można z całą pewnością potraktować jako wielki sukces.

Tytułem zakończenia, serdecznie zapraszamy Was do wstąpienia w szeregi naszej grupy biegowej. Zapewniany świetną atmosferę i warunki, które pozwolą na rozwijanie, bądź poszukiwanie sportowych pasji.

PS Więcej informacji nt. biegu znajdziecie Państwo na poniższych stronach. https://3razysniezka.pl/, https://www.facebook.com/3razysniezka/?locale=pl_PL

apl.rad. Damian Labuda