Zawody Narciarskie Pomorskich Prawników o Puchar Dziekana ORA w Gdańsku.

Poniżej publikujemy komunikat Pomorskiej Izby Adwokackiej w przedmiocie Zawodów Narciarskich Pomorskich Prawników o Puchar Dziekana ORA w Gdańsku.


Szanowni Państwo, Drodzy Koleżanki i Koledzy!

Ferii nie było, śnieg leżał przez ponad miesiąc nawet w centrum miasta przy zamkniętych stokach – a obecnie – po uruchomieniu wyciągów nagle temperatura wzrosła o kilkadziesiąt stopni…

Nie oznacza to jednak, że w tych dziwnych czasach powinniśmy rezygnować ze stałych wydarzeń. Gdańscy adwokaci nie poddają się w żadnej sytuacji i – mimo różnego rodzaju trudności – organizują trzecie już tej zimy wydarzenie – po biegu narciarskimi i kuligu Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku, już po raz kolejny, zaprasza na Zawody Narciarskie Pomorskich Prawników o Puchar Dziekana ORA w Gdańsku. Mimo, że dzisiaj wydaje się to niemożliwe – nasz kaszubski lodowiec działa i ma działać jeszcze co najmniej trzy tygodnie.

Zawody odbędą się w niedzielę, 7 marca 2021 roku o godzinie 11:00 w Wieżycy (to jedynie ok. 30 minut od granic Gdańska)na stoku Koszałkowo. W ostatnich latach (poza 2020) stok ten był perfekcyjnie przygotowany w dacie naszych zawodów – mimo tego, że aura np. w Trójmieście była już – jak teraz –wiosenna. Nigdy jednak nie mieliśmy wątpliwości odnośnie możliwości rozegrania zawodów (również w 2020 roku nie było wątpliwości, że ich nie będzie 😊). Biorąc pod uwagę doświadczenie zarządzających ośrodkiem – mamy nadzieję, że nic nie zakłóci przygotowań i samych zawodów. Wątpliwości rozwiewa strona http://wiezyca.pl/kamera-live-kaszuby-pomorskie/ – tam na bieżąco można uzyskiwać potwierdzenie, że w marcu – na Pomorzu – też można jeździć na nartach! Bieżące informacje będą ukazywały się również stronie internetowej PIA Gdańsk oraz na profilu FB.

W zawodach (narciarstwo alpejskie i snowboard) będą mogli wziąć udział adwokaci, sędziowie, radcy prawni, prokuratorzy, notariusze, komornicy i prawnicy „naukowcy” z Wydziału Prawa UG, aplikanci i referendarze i – przede wszystkim – członkowie ich rodzin, w tym (szczególnie!) dzieci.  W tych zawodach nie będzie przegranych! Planujemy trzy dziecięce kategorie wiekowe (z podziałek na dziewczynki i chłopców), a także trzy „dorosłe”, odrębnie dla nieco starszych dziewcząt i wiecznych młodzieńców. Planujemy również zawody snowboardowe – bez kategorii wiekowych (odrębnie kobiety i mężczyźni). Bardzo ważna będzie też kategoria rodzinna.

Preferowane są zapisy drogą elektroniczną (info@qbasport.pl – z podaniem wieku i „branży”), w dniu zawodów od 9:30 odbywać się będą uzupełniające zapisy. Udział w zawodach jest darmowy, jedyny koszt, jaki trzeba ponieść – to koszt wyciągów (przy rejestracji będzie można nabyć kartę obejmującą pięć przejazdów wyciągiem – 17,5 zł – i kaucję – 20 zł – możliwą do odzyskania po zawodach). Zawodnicy na koszt organizatorów otrzymają posiłek „regeneracyjny”. Po zawodach odbędzie się uroczysta dekoracja laureatów.

 

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu ORA w Gdańsku

Adw. Janusz Masiak