Szanowni Państwo,w imieniu Center For American Studies pragnę serdecznie zaprosić radców i aplikantów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku do udziału w Diploma in Practical Legal English oraz szkoleniu Contracts for the International Sale of Goods prowadzonych przez wybitnych adwokatów i profesorów prawa z USA (w tym przez byłego sędziego Sądu Najwyższego stanu Indiana).Szkolenia odbywają się w dogodnym formacie wieczorowym i weekendowym na platformie Zoom. 1. Diploma in Practical Legal English, czyli kurs dyplomowy angielskiego prawniczego z adwokatem z USA, składa się z serii pięciu 3-godzinnych kursów, które odbywają się w czwartki w godzinach 17.30-20.30.

• Cel szkolenia: nauczysz się podstawowego i zaawansowanego słownictwa z zakresu Legal English, które wykorzystasz w codziennej praktyce prawniczej oraz zrozumiesz konteksty użycia prawniczych zwrotów w pięciu kluczowych obszarach.
  • Prowadzący: Valery Loumber jest praktykującym prawnikiem z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym w Stanach Zjednoczonych. Obok reprezentowania klientów w sektorze prywatnym i prowadzenia własnej kancelarii, Loumber zajmował stanowisko Staff Attorney w zespołach kilku sędziów federalnych, był wykładowcą prawa oraz sędzią. Stopień doktora nauk prawnych uzyskał na University of the Pacific – McGeorge School of Law (pierwszym uniwersytecie w Kalifornii).
  • Szkolenia wchodzące w skład Diploma in Practical Legal English:
    • Civil Law & Civil Procedure: 30 marca 2023
    • Wills, Trusts & Estates (Inheritance Law): 27 kwietnia 2023
    • Business Law: 25 maja 2023
    • Bankruptcy Law: 29 czerwca 2023
    • Contract Law: 27 lipca 2023

2. Contracts for the International Sale of Goods (17 lutego 2023 w godzinach 17.30-20.30 i 18 lutego 2023 w godzinach 12.00-16.30).

• Cel szkolenia: Zrozumiesz zasady rządzące umowami międzynarodowej sprzedaży towarów oraz roszczenia przysługujące stronom transakcji w mnogości stanów faktycznych realnie występujących w obrocie.
  • Prowadzący: Profesor Frank Sullivan Jr., przez prawie 19 lat był sędzią Sądu Najwyższego stanu Indiana. Przed objęciem stanowiska sędziego, praktykował w obszarze prawa handlowego i cywilnego oraz piastował stanowisko dyrektora ds. budżetu stanu Indiana (Indiana State Budget Director). Oprócz nauczania i zaangażowania w ogólnokrajowe inicjatywy reformy prawa, jest prezesem Indianapolis Civilian Police Merit Board w Indianapolis oraz przewodniczącym Indiana State Employees’ Appeals Commission (komisji odwoławczej dla pracowników stanu Indiana).
  • Termin rejestracji early-bird z niemal 20% rabatem: 7 lutego 2023.
  • Koszt udziału ze zniżką to tylko 399 PLN (zamiast 499 PLN).
  • Link do pełnego opisu szkolenia: www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-weekendowe/contracts-for-the-international-sale-of-goods-2023

Szczegółowe opisy dwóch powyższych szkoleń znajdują się na naszej stronie internetowej: www.cfasofficial.com

Fatma Mejri,
Koordynatorka ds. nauki i rozwoju