XV edycja Konkursu „Kryształowe Serce Radcy Prawnego” – nominacje dla dwóch gdańskich radców!

Szanowni Państwo,

informujemy, że wystartowała właśnie XV edycja Konkursu „Kryształowe Serce Radcy Prawnego” – prestiżowej nagrody organizowanej przez samorząd radcowski, a cieszącej się powszechnym uznaniem w środowisku prawniczym.

Konkurs został stworzony w celu realizacji idei nagradzania tych radców prawnych i aplikantów radcowskich, których wyjątkowa praca i bezinteresowna pomoc zostały dostrzeżone przez innych. Przyznawane wyróżnienia są najszlachetniejszą formą podziękowania i wdzięczności, jaką mogą otrzymać Laureaci Konkursu.

Z dużą satysfakcją informujemy, że w tym roku aż dwóch członków naszej Izby zostało uzyskało nominację w tym jakże doniosłym konkursie – r.pr. Tomasz Witt oraz r.pr. Piotr Zieliński.

Głosowanie odbywa się pod linkiem : https://krysztaloweserce.kirp.pl/glosowanie/

Serdecznie zachęcamy do głosowania!

Poniżej z dumą prezentujemy sylwetki naszych mecenasów!

r.pr. Tomasz Witt

Absolwent Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.  Pełnił rolę Przewodniczącego oraz Wiceprzewodniczącego lokalnych sekcji Stowarzyszenia Erasmus Student Network Polska w Olsztynie i Toruniu, był koordynatorem grupy prawnej tego Stowarzyszenia na krajowych i europejskich zjazdach.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych, obsługujących klienta korporacyjnego, w tym spółek skarbu państwa i indywidualnego m.in. w sferze prawa cywilnego, administracyjnego, handlowego, a także upadłościowego oraz w administracji samorządowej. Przez ponad dwa lata zdobywał doświadczenie jako pracownik urzędu gdyńskiego magistratu. Specjalizuje się w takich obszarach, jak prawo gospodarcze, prawo bankowe, prawo cywilne: rodzinne, rzeczowe i spadkowe, a ponadto prawo handlowe, administracyjne, budowlane, a także prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne. Aktualnie Założyciel i Partner Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów w Gdyni. Udziela się jako wolontariusz i doradca przy fundacjach oraz stowarzyszeniach.

Członek zarządu Pomorskiego Okręgowego Związku Rugby, członek komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Rugby Club Arka Gdynia. Radca prawny Tomasz Witt jest społecznikiem w każdym wymiarze. Na co dzień nie odmawia pomocy ubogim i potrzebującym.

Chętnie podejmuje się spraw nietypowych i wielowątkowych. Aktywny członek przedsięwzięć i czynności na rzecz OIRP w Gdańsku.

Członek komisji OIRP w Gdańsku do spraw edukacji prawnej i działalności pro bono. W ramach komisji udzielał pro bono porad prawnych i przeprowadza lekcje edukacyjne w przedszkolach i szkołach.

r.pr. Piotr Zieliński

Doktor nauk prawnych, prowadzi własną kancelarię prawną, a także jest nauczycielem akademickim Uniwersytetu Gdańskiego oraz dyrektorem Centrum Kursów i Szkoleń Uniwersytetu Gdańskiego.

Specjalizuje się w prawie medycznym, farmaceutycznym, ochronie praw osób wykonujących zawody medyczne oraz ochronie praw pacjenta. Ponadto w zakresie Jego zainteresowań znajduje się prawo biomedyczne, bioetyka oraz szeroko rozumiana organizacja systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Piotr Zieliński jeszcze przed uzyskaniem stopnia naukowego oraz wpisem na listę radców prawnych wykonywał zadania wymagające wiedzy prawnej oraz był zaangażowany w niesienie pomocy dzieciom z rozpoznaniem chorób onkologicznych i hematologicznych, a także wykonywał zadania wymagające wiedzy prawniczej. Jako prezes Fundacji na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego sporządzał i sporządza uchwały, umowy, wypełnia wszelakiego rodzaju dokumenty oraz sporządził nową wersję statutu Fundacji.

Obecnie już jako radca prawny prowadzi kompleksową obsługę prawną, pełni funkcję prezesa Zarządu Fundacji, przy czym świadczy pomoc prawną pro publico bono. W roku 2021 zorganizował pierwszą akcję charytatywną, do której włączyło się wiele gdańskich placówek oświatowych. W latach 2012-2015 prowadził  założoną przez siebie Fundację Piotra Zielińskiego „Walczmy Razem z Chorobą Nowotworową”, dzięki której zakupiono sprzęt medyczny dla Kliniki Pediatrii Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wieloletni członek Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową „Pomóż Dziecku Wyzdrowieć”, w której również pełni funkcję członka Komisji Rewizyjnej. Obecnie kontynuuje działalność pro bono na rzecz Stowarzyszenia „Pomóż Dziecku Wyzdrowieć” pomagając przy interpretowaniu/sporządzaniu dokumentów, a także udzielając porad prawnych oraz konsultacji.