Wycieczka do Amsterdamu – 27-30 marca 2023r.

Wycieczka do Amsterdamu

 Komisja ds. Kultury serdecznie zaprasza radców prawnych i aplikantów na wycieczkę do Amsterdamu.

Wyjazd planowany jest w terminie 27-30 marca 2023. Wylot z Gdańska.

Organizatorem wycieczki jest  biuro Ecco Holiday Sp. z o.o.  z siedzibą w Poznaniu.

Wstępne zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:  radca.kultura@oirp.gda.pl w terminie do dnia  8 lutego 2023r.. Po tym terminie poinformujemy, osoby które dokonały zgłoszenia czy zebrała się minimalna liczba osób wymagana przez biuro dla zorganizowania wyjazdu.

cena dla grupy 30 osób – 3900 zł/os.
cena dla grupy 31 – 35 osób – 3800 zł/os.
cena dla grupy 36 – 44 osób – 3690 zł/os.

– dopłata do pokoju jednoosobowego – 1100 zł

Program:

 1. DZIEŃ.
  Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Amsterdamu. Transfer do hotelu i zostawienie bagaży. Przejazd komunikacją miejską do centrum miasta. Spacer po centrum Amsterdamu: główny plac – Dam, przy którym znajduje się Pałac Królewski, następnie pod Nowy Kościół, gdzie odbył się ślub następcy tronu, księcia Wilhelma Aleksandra z Maximą; Damrak, Muntplein, Rembrandtplein, Targ kwiatowy Bloemenmarkt z pięknymi, romantycznymi kompozycjami kwiatowymi, Westerkerk- kościół protestancki z miejscem pochówku Rembrandta. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg.
  2. DZIEŃ.
  Śniadanie. Przejazd komunikacją miejską na zwiedzanie miasta: Rijksmuseum z bogatą kolekcją malarstwa, m.in. dziełami Halsa, Vermeera i Rembrandta; muzeum Van Gogha – z największą na świecie kolekcją prac najsłynniejszego przedstawiciela postimpresjonizmu. Wizyta w szlifierni diamentów Coster Diamonds. Jest to jedna z najlepszych szlifierni w Amsterdamie, gdzie można poznać tajniki obróbki diamentów. Od XVI w. Amsterdam jest stolicą tych minerałów, tutaj oszlifowano m.in. Cullinan – największy diament świata. 1,5 – godzinny rejs po malowniczych kanałach Amsterdamu, podczas którego popłyniemy trzema największymi i głównymi kanałami Herengracht, Keizersgracht i Prinzengracht, połączonymi między sobą wieloma mniejszymi kanalikami i mostami.  Sto sześćdziesiąt kanałów o łącznej długości 75 km tworzy wyjątkową siatkę połączeń między poszczególnymi ulicami. Są one ważnym ciągiem komunikacyjnym, jak również miejscem, gdzie toczy się zwyczajne życie mieszkańców (domy na wodzie i mieszkalne barki).  Powrót do hotelu. Nocleg.
  Powrót do hotelu, nocleg.
  3. DZIEŃ.
  Śniadanie. Przejazd busem do Keukenhof – tulipanowych ogrodów. Keukenhof to jedne z najpiękniejszych wiosennych ogrodów na świecie, morze oryginalnych gatunków roślin cebulkowych, gdzie miliony tulipanów, szafirków, żonkili tworzą bajeczne kobierce, wielokolorowe dywany kwiatowe. Przejazd do centrum Amsterdamu i spacer po De Wallen – słynnej dzielnicy Czerwonych Latarni w sercu starego miasta. Ta najbardziej kontrowersyjna część miasta stała się jednym z symboli Amsterdamu. Dalej pływający rynek kwiatowy, gdzie na barkach zacumowanych przy kanale Singel można kupić tysiące gatunków kwiatów. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg.
  4. DZIEŃ.
  Śniadanie. Wykwaterowanie i pozostawienie bagaży w przechowalni. Czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

Dodatkowo płatne na miejscu:
– lokalne podatki, bilety wstępu do Rijksmuseum, Van Gogh Museum (z audioguidem), 1,5-godzinny rejs po kanałach, 72h bilet komunikacji miejskiej, napiwki razem 130 EUR/os.

Świadczenia:
– przelot grupowy Gdańsk-Amsterdam-Gdańsk
– bagaż podręczny 12kg + bagaż rejestrowany 23kg/os.
– ubezpieczenie podstawowe
– składka na fundusz TFG i TFP
– zakwaterowanie w hotelu Casa Amsterdam 3* ze śniadaniami, w pokojach dwuosobowych
– transfery lotnisko-hotel-lotnisko
– przejazd busem do/z Keukenhof
– zwiedzanie z lokalnymi przewodnikami (program j.w.)
– opieka polskiego pilota na całej trasie

rozkład lotu:
Gdansk (GDN) – Amsterdam (AMS)  27/03/2023  06:25 – 08:15     KL1916
Amsterdam (AMS) – Gdansk (GDN)  30/03/2023  21:15 – 22:55     KL1923
przelot grupowy, bagaż podręczny 12 kg + rejestrowany 23kg/os.