Wieczór Miedzykulturowy w SP 69 w Gdańsku – Relacja

23 września 2021 r. obył się Wieczór Miedzykulturowy w SP 69 w Gdańsku.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele naszego samorządu, rodzice Uczniów z Ukrainy, Pani Natalia Malyk z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantów, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 57 w Gdańsku, Pani Anna Litewnik, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 Krystyna Baryś, Wychowawcy klas oraz Nauczyciele SP 69 w Gdańsku uczący Uczniów z doświadczeniem migracyjnym.

Spotkanie dotyczyło sytuacji dziecka w polskiej szkole z perspektywy prawa polskiego i z perspektywy prawa międzynarodowego.
Radcy Prawni z OIRP w Gdańsku dokonali wstępnej analizy prawnej problemów rodziców z zakresu zgłaszanych przez Nauczycieli i Rodziców barier oraz możliwości ich rozwiązań.

Dziękujemy za zaangażowanie radcom prawnym:
Annie Kluczek-Kollar, Ewie Bożko-Kozikowskiej Tomaszowi Wolnemu-Dunst, Marcinowi Drzewickiemu, Justynie Zygnerskiej, Magdalenie Kantak – Wawocznej oraz aplikantowi radców prawnych Mariuszowi Krawiec.