Webinar z sędzią SO w Poznaniu- Panem Piotrem Marciniakiem 4 czerwca 2024 g.17.00

Koleżanki i Koledzy,

poniżej przesyłam link do zaplanowanego spotkania z sędzią Sądu Okręgowego w Poznaniu Panem Piotrem Marciniakiem, który zechciał podzielić się z nami doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem mediacji na rynku amerykańskim oraz możliwościami wykorzystania niektórych funkcjonujących tam rozwiązań w Polsce, które odbędzie się w dniu 4 czerwca 2024 roku o godzinie 17.00.  

Po zakończonej prelekcji Pana Sędziego przewidziano czas na zadawanie pytań i dyskusję. Łączny, przewidywany czas spotkania wraz z dyskusją – ok. 60-90 min.

INFORMACJE DOTYCZĄCE SPOTKANIA

 PRELEGENT

Piotr Marciniak – sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, sędzia gospodarczy, wizytator ds. gospodarczych w Sądzie Okręgowym w Poznaniu i koordynator ds. mediacji w tym sądzie,  organizator Poznańskich Salonów Mediacji, współtwórca punktu mediacyjnego Fyrtel Zgody, prelegent na licznych konferencjach mediacyjnych; członek Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów na rzecz Mediacji GEMME; Stypendysta Weinstein JAMS International Fellowship w USA w roku 2023 r.; w przeszłości wiceprezes Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu oraz przewodniczący wydziału gospodarczego.

PLAN SPOTKANIA

 1. Kilka słów o stypendium Weinstein JAMS Intenational Fellowship;
 2. Multidoor Courthouse – podstawowe założenia;
 3. Przedstawienie przykładowych programów ADR funkcjonujących w sądach amerykańskich;
 4. Przedstawienie kilku rozwiązań działających w sądach amerykańskich w zakresie mediacji  i dyskusja co do możliwości ich zastosowania w Polsce. 
  Link do spotkania online na platformie Zoom:

  https://us02web.zoom.us/j/82461345024?pwd=c1lHTDhOdGxEb3E3TGFhdjAwMC80QT09

  Identyfikator spotkania: 824 6134 5024
  Kod dostępu: 429537