VIII POMORSKI RAJD PIESZY RADCÓW PRAWNYCH SARBSK K. ŁEBY – RELACJA

VIII POMORSKI RAJD PIESZY RADCÓW PRAWNYCH

SARBSK K. ŁEBY

-RELACJA-

 

W dniach 9 – 12 czerwca 2022 r. odbył się VIII Pomorski Rajd Pieszy Radców Prawnych. Tym razem bazą Rajdu był obiekt KiteMarina w Sarbsku k. Łeby. Naszą relację z imprezy zaczniemy jednak od największego atutu Rajdu tj. jego uczestników. Jak co roku Rajd miał charakter ogólnopolski. Oprócz uczestników z izby gospodarza tj. izby gdańskiej przybyli na Rajd radcowie i aplikanci radcowscy z izb: olsztyńskiej, poznańskiej, szczecińskiej, toruńskiej, wałbrzyskiej, lubelskiej, warszawskiej, bydgoskiej, katowickiej, kieleckiej. Powiedzieć, że wszyscy sprostali wyzwaniom Rajdu, to powiedzieć za mało. Uczestnicy okazali się bowiem doskonale dobraną kompanią wędrowców, która bez problemu i z uśmiechem uporała się z piaszczystymi trasami Rajdu, tworząc jednocześnie wspaniałą atmosferę imprezy.

Rajd rozpoczęliśmy  w czwartek 9 czerwca od wieczornej kolacji grillowej, na której nastąpiło otwarcie imprezy.

W ramach Rajdu przewidziano dwie trasy piesze. Pierwsza wiodła od Parku Gintera w Łebie, przez Mierzeję Sarbską do obiektu KiteMarina. W pierwszej fazie trasa w kilku miejscach przecinała Mierzeję, wiodąc od wybrzeża Bałtyku do wybrzeża Jez. Sarbsko do plaży w Ulinii. Uczestnicy mieli okazję podziwiać osobliwości krajobrazowe Mierzei tj. wyrastające z nadmorskiego lasu wydmy no i oczywiście zażyć morskiego powietrza na plaży w Ulinii gdzie ogłoszono przerwę na wypoczynek. Po przerwie uczestnicy podzielili się na dwie grupy: wodną i pieszą. Pierwsza z nich udała się na brzeg Jez. Sarbsko skąd przeprawiła się łodziami na pomost obiektu KiteMarina, natomiast druga ruszyła pieszo przez miejscowość Ulinia i Sarbsk do KiteMariny. Trasa liczyła ok. 15 km.

Drugiego dnia autokar zawiózł uczestników do Czołpina na parking Słowińskiego Parku Narodowego. Stamtąd Rajd wyruszył w kierunku morza pokonując „pustynne” piaski wspaniałej, rozległej Wydmy Czołpińskiej. Ten osobliwy krajobraz, stworzony przez przemieszczanie się mas piaszczystych robił niesamowite wrażenie. Ze względu na piaszczyste podłoże i doskwierające słońce był to szczególnie trudny odcinek trasy, niemniej uczestnicy sprawnie pokonali go docierając do plaży, skąd po przerwie, ruszyli brzegiem Bałtyku do Zatopionego Lasu. Jest to pozostałość dębowo-bukowego lasu „zabranego” przez wędrującą wydmę. W roku 2016 gwałtowny sztorm odsłonił konary drzew stwarzając w ten sposób okazję do podziwiania tego fantastycznego krajobrazu. Zapewne niedługo las zniknie ponownie zabrany przez wydmę. Z Zatopionego Lasu uczestnicy udali się nadmorskim lasem, z powrotem na parking skąd autokarem powrócili do bazy Rajdu. Trasa liczyła ok. 17 km.

I tym sposobem dotarliśmy do końca naszej relacji… może jeszcze kilka słów o pogodzie. Pogoda dopisała, ale przy tej atmosferze, stworzonej przez uczestników Rajdu, której nie sposób oddać w relacji, jesteśmy pewni, że odgrywała ona drugorzędną rolę w powodzeniu naszej imprezy. Wspaniałym uczestnikom dziękujemy za udział w Rajdzie i zapraszamy na przyszłe jego edycje.

Z rajdowymi pozdrowieniami

Rada OIRP w Gdańsku