Uroczysta inauguracja I roku szkoleniowego aplikacji radcowskiej 2023 r.

Krajowa Rada Radców Prawnych uhonorowała aplikantów radcowskich, którzy osiągnęli najwyższe wyniki podczas egzaminu wstępnego na aplikację.

Wydarzenie odbyło się 16 stycznia w siedzibie KRRP. Gościem honorowym spotkania był prof. Jerzy Bralczyk.

Uroczystość poprowadziła Sekretarz KRRP Agnieszka Gajewska-Zabój, która powitała Prezesa KRRP Włodzimierza Chróścika, Wiceprezesa KRRP Zbigniewa Tura – odpowiedzialnego za aplikację, Bartosza Szolc-Nartowskiego – przewodniczącego Komisji Aplikacji KRRP, Dziekanów Rad Okręgowych Izb Radców Prawnych, osoby odpowiedzialne za prowadzenie aplikacji, tj. Wicedziekanów i kierowników szkolenia, honorowego gościa uroczystości, prof. Jerzego Bralczyka – językoznawcę i gramatyka normatywnego, autora jubileuszowej książki „40 felietonów na 40-lecie samorządu radców prawnych”, a także bohaterów dzisiejszej uroczystości – aplikantów radcowskich, którzy uzyskali najwyższe noty podczas egzaminu wstępnego w okręgowych izbach.

Aplikantką, która uzyskała najwyższy wynik na aplikację z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku jest Pani Magdalena Marat – 134 punkty (na zdjęciu z Przewodniczącym Komisji Aplikacji KRRP Bartoszem Szolc-Nartowskim – Wicedziekanem OIRP w Gdańsku oraz Prezesem KRRP Włodzimierzem Chróścikiem).

Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku!!