Uratujmy czyjeś życie

URATUJMY CZYJEŚ ŻYCIE
– REALNA POMOC DLA WALCZĄCYCH O ŻYCIE NIE TYLKO Z KORONAWIRUSEM !

Radca prawny Marcin Radomski z OIRP Toruń, od tego się zaczęło, od jego walki o żonę na facebooku. Jego Tata Wiesław Radomski, radca prawny, wieloletni dziekan OIRP w Toruniu. Mama Marcina – Ewa Radomska – radca prawny, były nauczyciel akademicki na Wydziale Prawa UMK w Toruniu.

Agnieszka – żona Marcina, synowa Ewy i Wiesia członków naszej samorządowej rodziny –  jak tysiące innych ludzi potrzebuje pomocy – dawcy szpiku. Dawca szpiku ratuje czyjeś życie.

Moi Drodzy, takich akcji tak jest dużo, mijamy się z nimi wielokrotnie często bez większego zastanowienia. Dawca szpiku… Kojarzy się to wielu z nas z bólem, poświęceniem czasu i nie wiadomo jeszcze z czym. Nic bardziej mylnego.

Agnieszka Radomska ma 45 lat i mieszka w Toruniu. Jest mamą trójki cudownych dzieci – Zosi, Michała i Macieja oraz żoną Marcina. Marzy o spacerach, podróżach, zwiedzaniu, tańcach. Nie może się doczekać powrotu do pracy – kancelarii prawnej męża i ich wspólnych przyjaciół. Takich ludzi są tysiące. Pomoc jest możliwa dzięki jednej, nieznanej Jej dotychczas osobie – Bliźniakowi genetycznemu z Polski, Europy, ze Świata. Może dzięki Tobie?

Pod koniec marca Agnieszka i Jej rodzina dowiedzieli się, że Agnieszka jest chora na zespół mielodysplastyczny, rodzaj nowotworu krwi. Już wiadomo, że pomimo rozpoczętej chemioterapii niezbędne będzie przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. W czasie chemioterapii Agnieszka została zarażona koronawirusem, przezwyciężyła go, i ciągle walczy o życie – czeka na dawcę.

Ta informacja/apel nie ma na celu pomocy tej jednej osobie , ale tysiącom ludzi na całym Świecie – może w Australii, może w Afryce. To akcja pomocy wszystkim ludziom. Jak nie będziesz mógł pomóc Agnieszce , Twój szpik może pomóc komuś innemu. To naprawdę nic nie kosztuje, a może być bezcenne – warte czyjeś życie !!!

„Co trzeba zrobić? Tylko tyle. Zarejestruj się proszę jako potencjalny Dawca szpiku: zamów pakiet rejestracyjny, poczekaj na przesyłkę, a następnie odeślij wypełniony formularz i pałeczki z pobranym wymazem do Fundacji. Tylko tyle na razie musisz zrobić. Kosztuje to tylko Twój czas – kilka minut, dzięki którym ja mogę zyskać całe życie. Jeśli jesteś już w bazie, to proszę udostępnij ten apel Nie marnuj czasu i spraw, by ten rok, pomimo trudnego początku, stał się radosny również dla osób oczekających na przeszczepienie szpiku. Byśmy WSZYSCY mogli wrócić do normalności.”

Michał Korwek wiceprezes Krajowej Izby Radców Prawnych

Rejestracja jest bardzo prosta. Wystarczy kliknąć w link:

www.dkms.pl/dawca-dla-Agnieszki

i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Gdy pakiet przyjdzie pocztą, należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją – pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a pakiet wystarczy wrzucić do skrzynki pocztowej wykorzystując kopertę zwrotną.