Tydzień Mediacji -18-22 październik 2021r. – sprawozdanie

W związku Tygodniem Mediacji odbywającym się w dniach 18-22 października 2021 r. organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji, który obchodzimy 21 października radcowie prawni naszej Izby wzięli udział w wielu wydarzeniach promujących ideę mediacji.
Radcowie prawni Anna Kluczek-Kollar, Ewa Bożko-Kozikowska, Piotr Kubik, Ireneusz Pawłowski uczestniczyli jako prelegenci w panelu dyskusyjnym pod tytułem “Skuteczność ugód mediacyjnych zawieranych pomiędzy podmiotem publicznym a przedsiębiorcą”, organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza – prowadzącą Pomorskie Centrum Arbitrażu i Mediacji – wraz z partnerami merytorycznymi Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Sądem Okręgowym w Gdańsku oraz Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku. Moderatorem wydarzenia była radca prawny dr hab. Anna Machnikowska, prof. UG.
Panel był okazją do wymiany doświadczeń w zakresie trudności w zawieraniu ugód pomiędzy podmiotami publicznymi i przedsiębiorcami oraz przyszłości i atrakcyjność ugody mediacyjnej w relacjach tych podmiotów.
Ideę mediacji wśród przyszłych uczestników obrotu prawnego czyli młodzieży ze szkół współpracujących z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku propagowały radczynie prawne Barbara Sikorska i Karolina Węgrzyńska-Górzyńska.
R. pr. Barbara Sikorska wspomagała merytorycznie młodzież  z II LO w Malborku podczas warsztatów z zakresu mediacji w opracowaniu kazusu z zakresu prawa pracy w formie scenariusza mediacji, na konkurs organizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości ,,Postaw na Mediacje ‘’.
R. pr. Karolina Węgrzyńska-Górzyńska poprowadziła warsztaty z zakresu mediacji dla młodzieży z X LO w Gdańsku, w ramach których uczniowie samodzielnie przeprowadzili mediację na podstawie przygotowanych kazusów.