Sprawozdanie z obrad Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku z dnia 5 października 2021r.

5 października 2021r. w ośrodku szkoleniowym Okręgowej Izby Radców Prawnych przy ulicy Czajkowskiego 3 w Gdańsku odbyło się posiedzenie Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. W porządku obrad znalazło się wiele zagadnień którymi standardowo zajmuje się Rada, takich jak:

1. Podjęcie uchwał w sprawie wpisów i skreśleń z listy radców prawnych prowadzonej przez OIRP w Gdańsku.
  2. Podjęcie uchwał o zawieszeniu prawa do wykonywania zawodu radcy prawnego.
  3. Podjęcie uchwał w sprawie przeniesienia osób na listę radców prawnych prowadzonej przez Radę OIRP w Gdańsku.
  4. Podjęcie uchwały w przedmiocie umorzenia zaległości z tytułu składek.
  5. Podjęcie uchwały w przedmiocie rozszerzenia składu Komisji ds. promocji, marketingu i wykonywania zawodu.

Ponadto w toku obrad przedstawiono m.in. informację na temat dofinansowania do szkolenia wyjazdowego dla aplikantów radcowskich II roku aplikacji radcowskiej, jak również omówiono wniosek o dofinansowanie szkolenia dla członków Sądu Dyscyplinarnego OIRP w Gdańsku. Wicedziekan A. Kluczek-Kollar przedstawiła sprawozdanie z imprezy sportowo- integracyjnej, która odbyła się w dniu 18 września 2021 r. w Puszczy Darżlubskiej.

Istotnym tematem była sprawa  organizacji obchodów 40-lecia samorządu radcowskiego w 2022 r.. Przedstawiony został proponowany skład Komitetu Organizacyjnego, który ma zostać ostatecznie powołany na kolejnym posiedzeniu Rady OIRP Gdańsk.

Dyskutowano także o tym jak lepiej docierać z informacjami dotyczącymi wydarzeń organizowanych i wspieranych przez Izbę do radców prawnych i aplikantów oraz jak w większym stopniu angażować ich  w życie Izby. Omówiono proponowane narzędzia, które mogą w przyszłości wesprzeć komunikację z członkami samorządu.

Tradycyjnie końcowej części posiedzenia Rzecznik Dyscyplinarny przedstawił sprawy, które wpłynęły w przeciągu ostatniego miesiąca.

Kolejne posiedzenie Rady odbędzie się 3 listopada 2021r. Na chwilę obecną zaplanowane są one w formie stacjonarnej w ośrodku szkoleniowym OIRP w Gdańsku.