Spotkanie z sędzią Piotrem Marciniakiem – 14.05.2024 – na platformie ZOOM

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na organizowane przez Komisję ADR KRRP spotkanie z Panem Piotrem Marciniakiem – sędzią Sądu Okręgowego w Poznaniu, koordynatorem ds. mediacji tego sądu, który zechciał podzielić się z nami doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem mediacji na rynku amerykańskim oraz możliwościami wykorzystania niektórych funkcjonujących tam rozwiązań w Polsce.
Spotkanie odbędzie się w formule on-line, za pośrednictwem platformy Zoom, w dniu 14 maja 2024 roku o godzinie 17.00. Po zakończonej prelekcji Pana Sędziego przewidziano czas na zadawanie pytań i dyskusję. Łączny, przewidywany czas spotkania wraz z dyskusją – ok. 60-90 min.
Link do udziału w wydarzeniu otrzymacie odrębną korespondencją mailową w terminie późniejszym.
Poniżej szczegóły dotyczące spotkania:
PRELEGENT
Piotr Marciniak – sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, sędzia gospodarczy, wizytator ds. gospodarczych w Sądzie Okręgowym w Poznaniu i koordynator ds. mediacji w tym sądzie,  organizator Poznańskich Salonów Mediacji, współtwórca punktu mediacyjnego Fyrtel Zgody, prelegent na licznych konferencjach mediacyjnych; członek Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów na rzecz Mediacji GEMME; Stypendysta Weinstein JAMS International Fellowship w USA w roku 2023 r.; w przeszłości wiceprezes Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu oraz przewodniczący wydziału gospodarczego.
PLAN SPOTKANIA
  1. Kilka słów o stypendium Weinstein JAMS Intenational Fellowship;
  2. Multidoor Courthouse – podstawowe założenia;
  3. Przedstawienie przykładowych programów ADR funkcjonujących w sądach amerykańskich;
  4. Przedstawienie kilku rozwiązań działających w sądach amerykańskich w zakresie mediacji  i dyskusja co do możliwości ich zastosowania w Polsce.