Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską w Oliwskim Ratuszu Kultury – 11.05, g. 18

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza do Oliwskiego Ratusza Kultury na kolejną odsłonę Wydziału Spraw Fundamentalnych – rozmowy na czasie.

W cyklu „Refleksje nad społeczeństwem i prawem” Magda Krzyżanowska-Mierzewska i gościni MAGDALENA GRZEBAŁKOWSKA porozmawiają na temat „Czas niepewnej nadziei”.

Termin: 11 maja (środa) godz. 18:00 w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Spotkanie będzie również transmitowane na stronie www.gdansk.pl oraz na profilu fb Oliwskiego Ratusza Kultury.
Magdalena Grzebałkowska – pisarka i reporterka. Ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1998 roku pracuje w „Gazecie Wyborczej”. Mieszka w Sopocie. Autorka biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 roku nominowana do Nagrody Literackiej Nike za książkę „1945. Wojna i pokój”. Ostatnia książka „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia” (Wydawnictwo Agora SA, Warszawa 2021).
Magda Krzyżanowska-Mierzewska: radczyni prawna. W latach 1993-2018 prawniczka w Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.  Autorka  publikacji o ochronie praw człowieka i wymiarze sprawiedliwości. Współautorka (wraz z Jerzym Krzyżanowskim) rodzinnej opowieści biograficznej „Według ojca, według córki” wyróżnionej Nagrodą Historyczną tygodnika „Polityka” (Warszawa 2010). Współautorka (wraz z Aldoną Wiśniewską) rozmowy z Olgą Krzyżanowską „Olga, córka Wilka”.
Organizatorami spotkań z cyklu Wydział Spraw Fundamentalnych jest Fundacja Wspólnota Gdańska i prowadzony przez nią Oliwski Ratusz Kultury. Partnerami są Gdański Oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.