Spotkanie dotyczące roli kuratora procesowego małoletnich pokrzywdzonych – 28 listopada 2022 r.

Szanowni Państwo,

Komisja ds. edukacji prawnej i pro bono przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku serdecznie zaprasza radców prawnych pełniących rolę kuratora procesowego małoletniego pokrzywdzonego w toku postępowania karnego lub zainteresowanych tą formą aktywności zawodowej, na spotkanie z radcą prawnym dr Martą Flis-Świeczkowską oraz Karoliną Putz – psychologiem-terapeutą, które na co dzień świadczą interdyscyplinarną pomoc dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem w Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku, .

Spotkanie odbędzie się w Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku przy ul. Uphagena 18 w Gdańsku, w dniu 28 listopada o godz. 17:00.

Spotkanie będzie okazją do wymiany poglądów i przedstawienia z różnych perspektyw problemów praktycznych wiążących się z pełnieniem roli kuratora procesowego.

W ramach spotkania planowana jest dyskusja na temat trudnych przypadków, z którymi kuratorzy zmagają się w prowadzonych sprawach, pozwalająca na poszerzenie wiedzy w zakresie zasad reprezentacji dzieci w postępowaniu karnym, ich praw oraz potrzeb.

Osoby zainteresowane uczestnictwem lub uzyskaniem bliższych informacji na temat spotkania proszone są o kontakt z r. pr. Martą Flis-Świeczkowską pod adresem: marta.flis-swieczkowska@fdds.pl