Spotkania z Zagranicznymi Prawnikami – Norwegia – Podsumowanie

Za nami piąte już spotkanie z cyklu Spotkań z Zagranicznymi Prawnikami organizowanych przez Komisję ds. współpracy z zagranicą OIRP Gdańsk. 12 października 2021 r. mieliśmy przyjemność gościć mec. Ninę Natalię Bluszko oraz mec. Tomasza Nierzwickiego prowadzących w Norwegii kancelarię Advokatfirma Nierzwicki & Bluszko AS.

Nasi goście przedstawili zarys norweskiego systemu sądowego, wskazali na szereg istotnych przepisów dotyczących prawa właściwego i jurysdykcji, które znajdą zastosowanie w sprawach mających związek z Norwegią. Dowiedzieliśmy się sporo o wykonywaniu zawodu adwokata i drodze do uzyskania norweskich uprawnień adwokackich.

Największe zainteresowanie uczestników wzbudził temat prowadzenia postępowania egzekucyjnego w Norwegii, na co dowodem były liczne pytania o praktyczne aspekty dochodzenia należności wobec norweskich dłużników.

Bardzo się cieszymy, że i tym razem frekwencja dopisała, a wśród uczestników naszego spotkania byli radcowie prawni i adwokaci z wielu stron Polski.

Jeżeli są Państwo zainteresowani dostępem do prezentacji ze szkolenia, prosimy zwrócić się bezpośrednio do naszych prelegentów pod adresem: post@eos-advokat.no.