SAVE THE DATE – PROF. EWA ŁĘTOWSKA W OLIWSKIM RATUSZU KULTURY 8.09.2023

Szanowni Państwo,

w imieniu Fundacji Wspólnota Gdańska i własnym zapraszam Państwa na kolejną odsłonę Wydziału Spraw Fundamentalnych.

W cyklu ” Refleksje nad społeczeństwem i prawem”  prof. Ewa Łętowska i ja będziemy rozmawiać o dylematach  prawników chcących zachować się przyzwoicie w obliczu kryzysu państwa prawa w Polsce.

Termin:  8 września, piątek, godz. 18:00

ZAPISY na stronie Oliwskiego Ratusza Kultury

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona!

Spotkanie będzie transmitowane na stronie gdansk.pl oraz na profilu Oliwskiego Ratusza Kultury na Facebooku.

Ewa Anna Łętowska – polska prawniczka, specjalistka w zakresie prawa cywilnego, konstytucyjnego, administracyjnego oraz praw człowieka, profesor nauk prawnych (1985). Od 1985 profesor w Instytucie Nauk Prawnych PAN; członkini Polskiej Akademii Nauk (członek rzeczywisty od 2010) oraz Polskiej Akademii Umiejętności (członek korespondent od 1997). Rzecznik praw obywatelskich (1988–1992), będąca pierwszą osobą sprawującą ten urząd w Polsce. W latach 1999–2002 sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, a w latach 2002–2011 sędzia Trybunału Konstytucyjnego, członkini komitetu redakcyjnego miesięcznika „Państwo i Prawo”.

Magda Krzyżanowska – Mierzewska, radczyni prawna. W latach 1993-2018 prawniczka w Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W latach 2012-2018 przewodnicząca Panelu ds. Praw Człowieka w misji Unii Europejskiej w Kosowie. Autorka  publikacji o orzecznictwie Trybunału, ochronie praw człowieka i wymiarze sprawiedliwości. Współautorka (wraz z Jerzym Krzyżanowskim) rodzinnej opowieści biograficznej „Według ojca, według córki” wyróżnionej Nagrodą Historyczną tygodnika „Polityka” (Warszawa 2010). Współautorka (wraz z Aldoną Wiśniewską) rozmowy z Olgą Krzyżanowską „Olga, córka Wilka”.

Organizatorem spotkań jest Fundacja Wspólnota Gdańska i prowadzony przez nią Oliwski Ratusz Kultury.

Partnerami są Gdański Oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia i Komisja Praw Człowieka Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Zapraszamy!
Magda Krzyżanowska – MIerzewska