Ruszyła jubileuszowa edycja konkursu Rising Stars – Młodzi prawnicy walczą o tytuł „Lidera jutra”

Ruszyła XI edycja prestiżowego konkursu Rising Stars Prawnicy – Liderzy jutra 2022 organizowanego przez Wolters Kluwer Polska. Kapituła konkursu wyłoni młodych prawników wyróżniających się wiedzą merytoryczną, pracą na rzecz państwa prawa i społeczeństwa oraz kreatywnością i wykorzystaniem nowych technologii w pracy.

Konkurs skierowany jest do młodych prawników, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Wśród kryteriów oceny znalazły się również działalność pro bono, dbanie o jakość stanowienia i stosowania prawa oraz osiągnięcia naukowe i innowacyjność.

W konkursie Rising Stars biorą udział zarówno prawnicy pracujący w kancelariach, jak i w firmach oraz innych podmiotach (np. w samorządzie terytorialnym czy organizacjach pozarządowych).

– Ostatnie lata to czas wielkiej próby także dla prawników. Liczba wydarzeń, które pociągają za sobą lawinę zmian prawnych, może bowiem przytłoczyć: najpierw pandemia, potem Polski Ład, a teraz okrutna wojna w Ukrainie. Do tego niepewna sytuacja społeczna i gospodarcza nad Wisłą i na świecie, a wszystko w obliczu gwałtownych zmian technologicznych. W takich niełatwych warunkach młode pokolenie prawników musi sobie poradzić i gorąco trzymam kciuki, aby udało im się odnaleźć swoją drogę zawodową i osobistą – komentuje Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.

Zgłoszenia do 12 września

Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursu wyłoni 35 nominowanych. Następnie jury wybierze 10 laureatów, którzy otrzymają tytuł „Rising Star Prawnika – Lidera jutra 2022”. Jury konkursu zastrzega sobie prawo przyznania 5 nagród specjalnych spośród zgłoszonych kandydatów. Laureatką ubiegłorocznej edycji konkursu została mec. Grzegorz Kukowka z kancelarii Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k.

Zgłoszenia kandydatów można przesyłać do 12 września 2022 r. Statuetki Rising Stars zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie w Warszawie.

Organizatorem konkursu jest Wolters Kluwer Polska. Patronami medialnymi wydarzenia są serwis Prawo.pl.

Regulamin i więcej informacji o konkursie>>