Relacja z gali wręczenia nagród laureatom VI Edycji konkursu “Akademia Wiedzy o Prawie”

Dnia 12 maja 2021 r. w siedzibie ośrodka szkoleniowego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku obyła się gala wręczenia nagród laureatom VI Edycji konkursu “Akademia Wiedzy o Prawie”. W pierwszej części ceremonii zostały wręczone nagrody za etap okręgowy dla uczniów, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w kategoriach szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Szkoły podstawowe

Piotr Spychała (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Gdyni) – I miejsce

Stanisław Jan Bela (Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa) – II miejsce

Maria Gabriela Kosicka (Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa) – III miejsce

Szkoły ponadpodstawowe

Marta Dołębska (III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni) – I miejsce

Jan Skopczyński (V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku)– II miejsce

Julia Gorący (X Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Lecha Bądkowskiego w Gdańsku) – III miejsce

W drugiej części gali podczas połączenia z Krajową Izbą Radców Prawnych, nagrody obierali zwycięzcy etapu centralnego, w tym reprezentant OIRP w Gdańsku Piotr Spychała (laureat III-go miejsca w kategorii szkół podstawowych).

W oczekiwaniu na galę mieliśmy okazję porozmawiać z uczestnikami konkursu i bliżej ich poznać, dowiedzieć się o projektach jakie realizują oraz jaka jest ich opinia o konkursie.

Z uwagi na pandemię ceremonia miała skromny charakter, a tradycyjną galę w Warszawie zastąpiło łączenie za pomocą Zooma z izbami, z których pochodzą zwycięzcy.

Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodatkowo  im. Wicedziekan Anny Kluczek-Kollar chcielibyśmy serdecznie podziękować zespołowi, który z ramienia naszej Izby pracował nad organizacją Akademii: Karolinie Węgrzyńskiej-Górzyńskiej, Tomaszowi Wolnemu-Dunstowi i Kamili Sadowskiej.

Dobra robota!