Relacja z debaty ekspertów poświęconej prawnym i medycznym aspektom orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie o sygnaturze K 1/20

W dniu 14.12.2020r.  odbyła się debata ekspertów poświęcona prawnym i medycznym aspektom orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie o sygnaturze K 1/20 zorganizowana przez Komisję ds. Praw Człowieka OIRP w Gdańsku.

Pierwszy raz w historii całość była transmitowana na żywo poprzez oficjalny profil Okręgowej Izby Radców Prawnych na facebook’u. Debata cieszyła się ogromną popularnością internatów – audiencja stale utrzymywała się na poziomie około 100 uczestników.

Prelegentami i gośćmi honorowymi byli:

1. R. PR. MAGDA KRZYŻANOWSKA – MIERZEWSKA, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, LL. M. (European Law), University of Leicester (2005), emerytowana Radczyni prawna.
  2. PROF. DR HAB. MED. JOLANTA WIERZBA, Pediatra i genetyk kliniczny, specjalista pediatrii metabolicznej, Ordynator Oddziału Patologii Wieku Noworodkowo – Niemowlęcego, Wice przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka, Ekspert Narodowego Planu Chorób Rzadkich, Konsultant Wojewódzki ds. Pediatrii Metabolicznej.
  3. PROF. DR HAB. JERZY ZAJADŁO Prawnik i filozof, Profesor nauk prawnych specjalności: filozofia prawa, teoria prawa, Kierownik Katedry Teorii i Filozofii Państwa i Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Członek-korespondent Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, członek kolegium redakcyjnego Przeglądu Sejmowego, członek rady programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego, publicysta prawny „Gazety Wyborczej”, członek Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk kadencji 2020–2023.

Debatę moderowała Pani r.pr Anna Kluczek – Kollar wicedziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku ds. Integracji Środowiskowej i Współpracy Zagranicznej, wspierana przez r.pr. Agnieszkę Budzyńską Przewodnicząca Komisji Praw Człowieka Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.