Pierwszy Pomorski Bieg Narciarski Dziekanów – Relacja

Za nami pierwsza edycja Pomorskiego Biegu Narciarskiego Dziekanów. Inauguracyjna impreza odbyła się w dniu 14.02.2021 r. w Kartuzach, na terenie Cartusia Ski-Arena. Uczestnikom towarzyszyła fantastyczna pogoda, świetne warunki śniegowe, a także nieskończone ładunki pozytywnej energii i uśmiechu!

Patronami wydarzenia zostali Dziekani ORA i OIRP w Gdańsku.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich zawodów prawniczych – adwokatów, radców prawnych, notariuszy, sędziów, a także nauczycieli akademickich Wydziału Prawa UG.

Rywalizacja odbywała się na dystansie 1 okrążenia (ok. 1 km) w stylu klasycznym i łyżwowym (można było startować tylko w jednej konkurencji). Wyścigi odbywały się w duchu sportowej rywalizacji, z poszanowaniem zasad fair-play i wzajemnego szacunku.

Po zawodach dla zawodników oraz publiczności zostały przygotowane ciepłe napoje i posiłki.

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, natomiast wszyscy pozostali uczestnicy uhonorowanymi zostali pamiątkowymi medalami. Uroczystość wręczania laurów uświetnili swoją obecnością Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej Bartosz Golejewski oraz Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych Macieja Korwek.

Czyniąc zadość obowiązkowi wskazania najlepszych narciarzy w poszczególnych kategoriach informujemy, że zwycięzcami swoich biegów zostali:

1. Technika dowolna (łyżwa)
    Kobiety – Małgorzata Derezińska
    Mężczyźni – Jarosław Mydlarski
    Dzieci – Martyna Surdykowska – będąca również najdzielniejszym narciarzem zawodów!
  2. Styl klasyczny
    Kobiety Junior – Agnieszka Kanawka
    Kobiety Junior młodszy – Krystyna Warylewska-Kamuś
    Mężczyźni Junior – Mariusz Jankowski
    Mężczyźni Junior młodszy – Michał Surdykowski

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach sportowych organizowanych przez trójmiejskie izby prawnicze.