Piecza zastępcza i opieka tymczasowa w specustawie ukraińskiej – debata i premiera raportu 17.11

Szanowni Państwo,

17 listopada odbędzie się premiera raportu „Dzieci z pieczy zastępczej oraz małoletni bez opieki z Ukrainy: ocena ex-post regulacji i praktyki stosowania specustawy ukraińskiej”.

Wydarzeniu temu będzie towarzyszyła Debata Helsińska: „Bez opieki? Dzieci uciekające przed wojną w Ukrainie”. Rozmowę będzie można oglądać na żywo na Facebooku oraz kanale Youtube HFPCZapraszamy do oglądania debaty 17.11.2022 w godzinach 17:00 – 18:30. Więcej informacji (KLIK)

Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką prawa rodzinnego, pieczy zastępczej, opieki tymczasowej czy praw małoletnich do dołączenia do wydarzenia.

Sytuacja tak masowego kryzysu humanitarnego wymaga szczególnego zadbania o bezpieczeństwo dzieci uciekających przed wojną. We współpracy z sądami rodzinnymi oraz ekspertkami tematycznymi zbadaliśmy, jak działał system od początku wojny w Ukrainie, odkryliśmy luki i wyzwania, które należy wziąć pod uwagę w dalszych pracach legislacyjnych.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia debaty i zapoznania się z raportem.