Okręgowy etap konkursu Akademia Wiedzy o Prawie

W dniach 12-13 kwietnia 2021 r. odbył się etap okręgowy konkursu Akademia Wiedzy o Prawie. Etap ten został objęty Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych musieli rozwiązać kazusy oraz odpowiedzieć na pytania zamknięte do przedstawionych zagadnień.

Laureatami II etapu konkursy Akademia Wiedzy o Prawie zostali:

Szkoły podstawowe

Piotr Spychała (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Gdyni)– I miejsce (zakwalifikował się do III etapu)

Stanisław Jan Bela (Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa)– II miejsce

Maria Gabriela Kosicka (Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa)– III miejsce

Szkoły ponadpodstawowe

Marta Dołębska (III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni)– I miejsce (zakwalifikowała się do III etapu)

Jan Skopczyński (V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku) – II miejsce

Julia Gorący (X Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Lecha Bądkowskiego w Gdańsku) – III miejsce

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Etap III -centralny Akademii odbędzie się 26 kwietnia 2021 r. Uczestnicy przed Komisjami Centralnymi Akademii będą mieli za zadanie odpowiedzieć ustanie na 3 pytania wylosowane z puli 50 pytań.

Startującym życzymy powodzenia!